Sohbet'e Giriş

ZEKİ MÜREN ALBÜMÜNDE TARKAN NE SEBEPLE YOK

ZEKİ MÜREN ALBÜMÜNDE TARKAN NE SEBEPLE YOK

Biliyorsunuz, günlerce haberleri inşa edildi, Tarkan da “Zeki Müren’e Hürmet Albümü”nde olacaktı. Ama son dakikada bu randevu iptal edildi. Sebebi ise tam da o tarihlerde Tarkan’ın Türk zanaat müziği eserlerinden meydana gelen albümü çıkacak. Şubat ayı, başka bir deyişle aşk ayı içinde Türk zanaat müziği yapıtlarına doyacağız. Yepyeni ev, Türk zanaat müziğine çok uzak. Hemen Hemen pekçok şarkıyı bilmiyor. Onlar amaçlı de bu albümler hakikaten çok sıkı olacak benzeri.
Sürekli yazıyorum bu konuyu, üstelik bana kızıp “Esin çok zor eleştiriyor”diyenler var. Ama bizim populer isimlerimiz üzgünüm bilirkişiye sormak mahaline, “Ben bilirim, ben oldum” diyor. Halbuki sanatçının her bağlamda her şeyi sorup danıştığı ekibi olmalı.

Tamam bizim tanınmış kişilerin de ekibi var ama yeniden de bildiklerini okuyorlar. Bunun örnekleri çok. Ben de ara ara yazıyorum, ama üzgünüm uygulayan yok.
O yüzden de sanatçılarımız belli bir zaman ardından yanlış yapıyorlar. Başka Bir Deyişle liderliklerini aynı ritimde devam ettiremiyorlar.
Alanım meydana gelmediği amaçlı politikadan sokaktaki yurttaş civarı anlıyorum. Ve bu sebeple konu ile ilgili ahkâm kesmem, bunun üst kısmına yazılar yazmam. Anlamayanların da yalnızca kulaktan dolma bilgilerle konuşmamasından yanayım.
Ama son zamanlarda toplumsal basın sebebinden de maşallah 7’den 70’e her biri politikacı oluyor. Her Biri siyaset konuşuyor. Hem Bir de öyle bunun gibi değil, bilirkişi benzeri ahkâm kesiyorlar. Ve olabilir olmaz yerlerde de bu konuyu açıyorlar.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın