Sohbet'e Giriş

Yüksek Cereyan Faturalarından Kurtulmanın Püf Noktası

Yüksek Cereyan Faturalarından Kurtulmanın Püf Noktası

Elektrik hayatımızın vazgeçilmezlerinden… Yaşantımızın anında her noktasında, hayatımızı kolaylaştıracak bütün alet ve donanımlar cereyan ile çalışıyor. Dolayısı Ile su benzeri, gökyüzü benzeri, cereyan de olmazsa olmazlardan. Aydınlanmadan temizliğe, iletişimden eğlenceye civarı elektriğin varlığına gereksinim duyuyoruz… Peki ya faturalar? Yüksek cereyan faturalarından siz de muzdaripseniz bu makaleyi kesinlikle okumalısınız…
Elektrik tüketimi ve tüketimi nihai derece pratik bir enerji kaynağı… Her çeşitli elektrikli ev aletini prize takıp çalıştırabiliyoruz. Temel bu işlemin bir de bedeli var tabi. Ne var ki bu bedel sanıldığı civarı temel, hafif değil… Kullandığımız klima, ısıtıcı, çamaşır, bulaşık makinesi benzeri çok ev cihazı elektrikle kullanıldığı amaçlı faturalarımız da ona yönelik yoğun miktarda geliyor.

Öncelikle cereyan faturalarındaki tasarruf karayolu elektriğin çok kullanıldığı ve faturalara yansıyan birim maliyetlerine uyarı etmek. T1,T2,T3 diye ayrılan üç adet zaman dilimi yer almaktadır.
Bu tabloyu göz önüne alırsak elektrikli ev aletlerimizi olası olduğunca ve mecbur kalmadığımız müddetçe T2 zaman diliminde başka bir deyişle saat 17.00 ile 22.00 içinde kullanmamaya çalışmak. Çünkü bu saat mahaline 22.00’den erken 06.00 ya civarı meydana iştirak eden T3 zaman diliminde kullanırsanız tahmini %75 tasarruf sağlamış olursunuz. Başka Bir Deyişle 100 liralık bir fatura bedelini 25 liraya düşürebilirsiniz.
Evde akşam saatlerinde tv, PC ve aydınlatmalar haricinde hiç bir elektrikli cihazı kullanmamaya itina gösterin. Sözgelimi çamaşır ve bulaşık makinenizi saat 22.00 den hemen ardından kullanın. Klimanızı olası olduğunca az kullanmaya çalışın. Çünkü bu saatlerde bir saatte kullanmakta olduğunuz elektriği Saat 22.00 den hemen ardından 4 saat kullanacağınızı unutmayın. Böylece yoğun iştirak eden cereyan faturalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın