Sohbet'e Giriş

Yozgat’ta 11 bin 999 öğrenci aşılanacak

Yozgat’ta 11 bin 999 öğrenci aşılanacak

Yozgat Milletçe Sıhhati Müdürlüğü, ilköğrenim 1. ve 8. sınıfta öğrenim gören 11 bin 999 talebeyi, yaşlarına yönelik tetanoz, kızamık, kızamıkçık, kabakulak, difteri ve boğmaca hastalıklarına karşın aşı vuracak.

Yozgat Milletçe Sıhhati İl Müdürü Mehmet Akif Karaarslan, aşı, kişilerin hasta olmaması amaçlı zayıflatılmış mikropların vücuda verilmesi ve vücudun bağışlık sistemini güçlendirmek meydana geldiğini ifade etti.Karaarslan, “Aşı bedende hastalıklara tepki göstermesi ve böyle kişilerin hasta olmamasını sağlıyor. Aşı, hastalıktan daha sonra

rehabilitasyona baktığınızda fiyati çok düşüktür, bu sebeple uygun fiyat getiri ve hem de kişilerin iş gücü kaybını önlemektedir. Bu sebeple bakanlığımız her sene rutin olarak okul aşıları tertip ediyor. Bu senede ilköğrenim 1. ve 8. sınıflara karşı rutin aşı kampanyasını başlattık”diye konuştu.

İlkokul birinci sınıflara kızamık, kızamıkçık, kabakulak, difteri, boğmaca, tetanoz 2 farklı kola aşı yaptıklarını anlatan Karaarslan, “Yozgat çapında toplamında 5 bin 701 ilköğrenim birinci dershane öğrencisini, 6 bin 298 birey de ilköğretim 8 dershane öğrencisini aşılamayı hedefledik”diye sohbet etti.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın