Sohbet'e Giriş

Yılın en korkunç türk malı yapımı: ‘Mihrez: Cin Padişahı’

Yılın en korkunç türk malı yapımı: ‘Mihrez: Cin Padişahı’

Son senelerde Türk sinemasında çeşitli türlere görmek epeyce kolay değil. Anında anında her film, birbirinin farklı çeşidi ya da kopyası… Komedi ve dramın sayısı zaman geçtikçe hepten yükseliyor. Korku türünün ne sebeple çekilmediği konusu ise herkesin heyecan konusu… Adeta türk malı yapımcılar, korku türünü denemekten çekiniyor. Kimisi riziko almaktan korkuyor, kimisi ise ‘Komedi ve dramın gişe garantisi varken ne sebeple bu biçimde bir işe kalkışayım?’ diye düşünüyor.
Korkunun en kolay değil tarafı; seyirciye o gerçeklik hissiyatını verebilmek. Epeyce Başarılı yöneten Tabiat Can Anafarta, bu konudaki iddiasını onuncu hafta gösterime giren ‘Mihrez: Cin Padişahı’ filmiyle kanıtlıyor. Cin çağırma seansları, geçmişten günümüze korku sinemacılarının vazgeçilmezi haline geldi. Bu filmde de aynı bir

hikayeye rastlıyoruz fakat son derece çeşitli bir biçimde. Filmin en epeyce başarılı tarafı; Hollywood efektlerinin, izleyiciyi inandırıcı bir dünyanın içerisine sürüklemesi. Hikaye; seneler öncesinde gerçekleşmiş bir olaydan yola çıkarak senaryolaştırılmış. Çoğunlukla korku türünde vakalar, daima köylerde ya da arka mahallelerde geçer. Bu filmde ise çağdaş yaşamın içerisinde geçiyor. Senaryo, seyirciyi bilhassa aykiri köşe inşa etmek üst kısmına heyeti, esasen bunu başarabilmek hangi türde olursa olsun kolay değil bir iş.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın