Sohbet'e Giriş

Yeşil Kahvenin Faydaları

Yeşil Kahvenin Faydaları

Kahve bütün yeryüzünde yaygın olarak tüketilen bir içecektir. Yeşil kahve, nihai dönemde akabinde sıkça laf edilen kavrulmamış çiğ kahve tanelerinden ele geçirilen kahvedir. Yeşil kahve özgür oksijen radikallerini yok eden kuvvetli bir antioksidan meydana gelen klorogenik asit tarafından zengindir. Yeşil kahvede yer alan, klorogenik asitin sıhhat tarafından pozitif tesirleri yer almaktadır. Son Olarak bu pozitif tesirlere kısacası değinelim.

Yeşil kahve tüketiminin yüksek tansiyon amaçlı pozitif etkiler doğurabileceği konusunda farklı çalışmalar yapılmıştır. Sıçanlar ve insanlarda, hafif hipertansiyonu yer alan kişilerde kan basıncı üstünde pozitif sonuçla alınmıştır.
Yeşil kahvenin kilo vermede gösterişli meydana geldiği ispatlanmıştır. Japonya da inşa edilmiş olan çalışmada, yeşil kahvedeki, kafein ve klorogenik asit kombinasyonunun, yağ birikimi ve yağ emilimini azaltıcı etkiler sağladığı gösterilmiştir.
Yeşil kahvenin diyabet üstünde pozitif etkiler oluşturduğuna karşı çalışmalar inşa edilmiş. Diyabetik sıçanlarda inşa edilmiş olan araştırmada, yeşil kahvenin, kan şekeri ve insülin seviyelerini azalttığı saptanmış. Bu tesirleri imkanı sunan ajanın klorogenik asit meydana geldiği neticenine varılmıştır.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın