Sohbet'e Giriş

YENİ HAVARİLER

YENİ HAVARİLER

Ea’nın tesadüfen tercih havarilerin partner özelliği hepsinin sevgisiz ilişkilere ya da yalnızlığa mahkûm hayatını sürdüren, sıkıntılı ve zarar ruhlar olması… Hepsi de sevgiyi buldukça değişiyor ve özgürleşiyor. Van Dormael’in sevgiye yüklediği bu mana, filmi belli bir süre “sevgi her şeydir”tarzı şahsi gelişme klişelerine teslim etse de “Yeni Ahit”in kendine özgü o cazibesi yok olmuyor. Van Dormael’in ince bir ironiyle kol kola girmiş sinema hissi finale civarı sizi alıp götürüyor. “Yeni Ahit”te belli bir süre Fransız yöneten Jean Pierre Jeunet’nin “Amelie”
manisa escort bayan
filmindeki gökyüzü, belli bir süre da “seyirciye kendini sıkı hissettiren” Amerikan filmlerini anımsadan bir yan var. Diğer taraftan, enbaşta Brüksel ve klasik müzik olmak üzere tam bir Avrupa filmi meydana geldiğini da belirtelim.
Dünyayı suskun ve şefkatli kadınlarla meraklı, saf çocukların kurtaracağına inanan naif bir film izlemek isterseniz benim düşünceme göre “Yeni Ahit”i kaçırmayın. Fransız sinemasının ikonik starlarından Catherine Deneuve’ün filmde, zengin eşini bir goril amaçlı terk eden havari Martine’i oynadığını da belirtelim.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın