Sohbet'e Giriş

Yazın Hastalıklardan Korunmak İçin…

Yazın Hastalıklardan Korunmak İçin…

Yaz gelince, gökyüzü sıcaklıklarının da artmasıyla beraber büro ortamlarındaki şartların iyice zorlaştığını ve bu hastalıkların görülme sıklığının da gerçek orantılı olarak arttığını anlatan Özcan, yazın hastalıklardan korunmak amaçlı büro ortamında şu şartlara uyarı edilmesi gerektiğini kaydetti:

”Yaz sıcaklarıyla beraber terlemeler buna bağlı olarak klima tüketimi çoğalıyor. Sıcaktan terleyen beden klimalı ortamlardaki anlık ısı değişimleri ile esasen zaman içerisinde içinde bulunduğu negatif ergonomik şartlara yenilerini eklemiş oldu. Bilhassa boyun ve omuz tutulmaları, başı ağrıları benzeri problemlere sebep oluyor. Bunları engellemek amaçlı büro ortamlarında gerçek havalandırma koşulları yaratmaya, minik egzersiz

hareketleri ile vücudu rahatlatmaya ve gerçek vakitlerde temiz havada molalar vermeye uyarı etmeliyiz. Şunlar dışarısında, klimalı ortamlara girerken beden ısımızı alıştırmaya çalışmalıyız ve klimaları direk üstümüze gelmesini önleyerek yukarıdan gökyüzü sirkülasyonu yapacak biçimde ayarlamalıyız. Nihai olarak, yaz günlerinde yediklerinizin de hafif meydana gelmesine uyarı etmeliyiz. Bol bol sıvı/akışkan tüketmeli, terleme arttığı amaçlı mineral detaylı ilgisiz içecekler tercih etmeliyiz.”

Uygun Havalandırma Şart..!

Kalabalık büro ortamı ve yüklü iş şartlarına, uyumlu bir havalandırma sisteminin olmaması eklendiğinde oksijen miktarının düşmesine ilişkili algıda zayıflık oluştuğunu anlatan Özcan, bunun da hatalara ve bir daha sayısında artışa sebep olduğunu, uyumlu havalandırma şartlarının sağlanmadığı ofislerde, sıhhat ve iş gücü kayıplarının yaşandığını ifade etti.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın