Sohbet'e Giriş

Yaralı Surat ,Glengarry Glen Ross ve Bayan Kokusu

Yaralı Surat ,Glengarry Glen Ross ve Bayan Kokusu

Miami 1980. Kübalı muhacir Tony Montana uyuşturucu madde kartelini ele geçirir şayet açgözlülüğü başına bela olabilir. Pacino, Amerikan sinemasının mihenk taşı karakterlerinden biri meydana gelen Tony Montana’yı aşırıya kaçmaktan korkmayan bir yorumla canlandırıyor. Latin çete öncülerinin, uyuşturucu madde kartellerinin artık sinemanın gündemine girmediği bir dönemde çekilen “Yaralı Yüz”sayısız filme esin kaynağı oluyor. Pacino’nun oynadığı Tony Montana da pekçok aynı karakter amaçlı model haline geldi.
David Mamet’in bizzat oyunundan sinemaya uyarladığı film, bir emlak ofisindeki satıcıların baskı dolu hayatından kesitler aktarıyor. Rekabetin ruhlarını harabeye çevirdiği satıcılardan bir tanesini oynayan Al Pacino, ferdi şov yapmadan ekip oyunculuğunun bir parçası olmayı muvaffak oluyor. Bilhassa bir lokantada Jonathan Pryce’ın oynadığı
escort kibris
müşteriye satış yaptığı sahnede harika. En sıkı destekçi oyuncu dalında Oscar adayı olmuştu.
İlk Oscar’ını kazandığı film. Seyredince “Vermeselerdi ayıp olurdu”diyeceğiniz civarı harika bir performans sergiliyor. Hatta son derece tehlikeli bir oyun. Gözleri görmeyen, mizah duygusuyla ayakta duran tersi ve saldırgan bir adamı oynuyor. Film, hafta sonu kendisine bakmak amaçlı gelmiş çocuk talebeyle yaptığı bir kaçamak üst kısmına heyeti. Bilhassa dans sahnesinde muhteşem.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın