Sohbet'e Giriş

Vatandaş türk malı otomobili talep ediyor ve bekliyor


Vatandaş türk malı otomobili talep ediyor ve bekliyor

Barem Research, bireylerin “Made in Turkey” arabaya bakış açısını da meydana koyan bir anketi sonuçlandırdı.
Ankete katılanlardan yüzde 70’i türk malı otomobili satın alabileceğini ifade etti, bu otomobilin benzerleriyle benzer kalitede, fakat ek olarak pahalı olmayan ücretli olmasını seçim ettiğini belirtti.
Otomotiv endüstrisinin bütün bileşenlerinin türk malı araba çalışmaları yaptığı bugünlerde denetim şirketi Barem Research tüketicinin nabzını tuttu. Tüketicinin türk malı araba markası konusunda beklentilerini yaptığı anketle sorgulayan Barem Research, vatandaşın “Made in Turkey” arabaya bakış açısını da meydana koydu.

Otomobil satışlarının en dik meydana geldiği 6 şehirde, ekim ayı içinde gerçekleştirilen ankette, bir sonraki 3 sene içerisinde araba satın almayı amaçlayan 330 birey ile görüşüldü. Ankete katılanların yüzde 12.5’ini bayanlar oluşturdu, yüzde 44’ü 35-44 yıl grubu, yüzde 35’i 18-34 yıl grubundan oluştu.
Ankete katılanlardan yüzde 70’i türk malı otomobili satın alabileceğini ifade etti bununla birlikte, bu otomobilin benzerleriyle benzer kalitede, fakat ek olarak pahalı olmayan ücretli olması gerektiğini belirtti. Ankete dahil olan tüketiciler kalifiye, özellikli ve uygun fiyat bir otomobili seçim edeceklerine işaret etti. Bu bireylerin yarıya yakın kısmı ise bir sene içerisinde araba satın almayı tasarıladığını ifade etti.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın