Sohbet'e Giriş

UZUN İŞ SEYAHATLERİ YAŞAMI YIPRATIYOR

UZUN İŞ SEYAHATLERİ YAŞAMI YIPRATIYOR

Havacılık yazılımları yapan Güntay Şimşek hocanın programında, uzunca yolculukların sıhhat üst kısmına etkilerini konuşurken konunun ehemmiyetini tekrardan gördük.Artık toplumun mühim bir kesiminde bir çok kez seyahat, hayatın mühim bir parçası oldu.
Önceleri iş gezileri, belli bir zaman dinlenme, belli bir zaman seyahat, güzel bir yolculuk, çeşitli ülkeler, oteller, güzel mutfaklar, yemekler, huzurlu bir tatil benzeri görünüyorken insan bu gezilerin esasında ağır ağır sıhhatini bozduğunun birçok de farkında varamıyor.
İlk iş gezilerinin huzurlu anları bitip de iş yükü seyahatleri artmaya başlayınca bir şeylerin güzel gitmediğini her geçen gün anlamaya başlıyor.Uzun seyahatler, uyku düzenini ve saatlerini değiştiriyor, yüklü ve stresli
escort eskisehir
saatler, toplantı, bir çok kez ikramlar, vücudun balansını bozuyor.İş seyahatleri bir bağlamda daha az davranış, daha pek yiyecek ve daha stresli bir aşama demek. İşte bu üç etken, obezite ve kalp hastalığını tetikliyor.
Sık seyahat vücudun koruma sistemini zayıflatıyor, enfeksiyonlara dayanıksız duruma getiriyor, bünyeyi zayıflatıyor, sıhhati bozuyor. Bu Sabah aramızda olmayan pekçok işadamı, yönetici ve bilim insanını bu nedenlerden ötürü kaybettik. Çoğunlukla atladığımız, göz ardı ettiğimiz iş gezilerinin, uzunca yolculukların sıhhatimizi bozmasına müsaade vermemek sebep.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın