Sohbet'e Giriş

USTALIK GEREKTİREN BİR TÜR

USTALIK GEREKTİREN BİR TÜR

Aslına bakarsanız, bilhassa Türk sinemasının en zorlandığı öykü ve karakter tarafından en kolay değil türlerden biridir. Seyirciyi baştan bir kaçırırsanız tekrar hiçbir zaman yakalayamazsınız. Yönetmenlik olarak da ustalık gerektirir.
Mesela, Nancy Meyers, Janasıl Jake’in otelin barında başlayıp yatakta noktalanan gecesini o civarı sıkı kurgulamasa, afişe konan bu sahneyi o civarı sıkı çekemese, ‘İlişki Durumu: Karmaşık’ da bir şeye benzemez esasında… Janasıl Adam’ın (Steve Martin) beraber çikolatalı kruvasan yaptığı sahnenin kurgusu amaçlı de aynısı olabilitesi yüksek. Jake’in evini terkedip kahvaltı masasına bulunduğu oyun alanı/sahne de bir sürü sıkı. Ki şunlar filmin mananını özetleyen ve finalde varacağı noktayı eskiden bilgi verici sahneler.
sivas escort

Oyuncular da sıkı yazılmış karakterlerinin tadını çıkartıyor, rollerinin hakkını veriyorlar. Meryl Streep’in hayranlık duyduğum ustalığı, Steve Martin’in yalın oyunu bir tarafa, bilhassa Alec Baldwin görülmeye ölçüt. Baldwin, kariyerinin yepyeni çağında muhteşem bir vaziyet komedisi oyuncusu meydana geldiğini kanıt etmeye devam etmektedir…
‘İlişki Durumu: Karmaşık’, durumu zamanı yerinde, yaşını başını almış bayan ve erkeklerin gönül ilişkilerine muzipçe bakanımız, baştan sona keyif içinde seyredilen neşeli bir film. Türü seviyorsanız, görmenizi öneri ederim.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın