Sohbet'e Giriş

Unutkanlık Ne Sebeple Olur? Unutkanlığın Nedeni Nedir, Ne Türlü Önlenir

Unutkanlık Ne Sebeple Olur? Unutkanlığın Nedeni Nedir, Ne Türlü Önlenir

Unutkanlık, anında herkesin günlük yaşamda içerisinde bulunduğu sıradan meselelerden biridir. Gün içerisinde ne civarı da çok şey unutuyoruz, öyle değil mi? Telefonumuzu, cüzdanımızı, anahtarımızı… Çoğu defa unutkanlık problemi ile karşılaşan bireyler için unutkanlık kocaman bir sorun halini alır ve çoğalış bu meseleye bir dur demek isterler.
Eğer unutkanlık problemi belli bir yaştan hemen ardından başlamışsa, inşa edilmesi gerekli olan en gerçek davranış bir nöroloji uzmanına ve psikiyatriye başvurmaktır. Fakat çocuk yaş grubundaki unutkanlık gözlemleniyor ve unutkanlığın yanında keyifsizlik, yorgunluk, uykusuzluk benzeri yakıntılar var ise kişi yalnızca depresyonda olabilmektedir. Inşa Edilmesi gerekli olan bir psikiyatri uzmanına başvurmaktır.

İnsanlar Ne Sebeple Unuturlar? Unutkanlığın Nedenleri Nelerdir?

Unutkanlık, yaşlanmaya ilişkili başlamış ise, yaşın ilerlemesi ile beraber meydana çıkan hücre ölümü nedenlerden biri olarak kendini gösterir. Yaş ile beraber kullanmakta olduğumuz hücre havuzu azalmaktadır ve beyin yepyeni bir birşeyler öğrenirken bir takım tasarruflar yapar. Ek Olarak gerçek bir anlam ile çoğalış kullanılmayan bir takım verileri siler, öğrenme çoğalış en eskilerin silinip mahaline yenilerin kaydedilmesi şeklini alır. Böylelilikle her geçen gün meydana çıkan natürel bir unutma zamanı yaşanır.
Öte taraftan yaşa ve yaşlanmaya ilişkili olmaksızın baskı, zihinsel yorgunluk, bedensel yorgunluk, çöküntü, uykusuzluk, travmatik bir olay hayatını sürdüren insanlarda da unutkanlık sürdürür.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın