Sohbet'e Giriş

ÜLKE SEVGİSİ PARAYLA ÖLÇÜLMEZ

ÜLKE SEVGİSİ PARAYLA ÖLÇÜLMEZ

Ne yazık ki, Fransa’da yapılmış olan Avrupa Futbol Şampiyonası, türkiye tarafından kocaman bir rezaletle sonuçlandı. İnanın futboldan anlayan anlamayan her biri, bu rezaleti yıllarca unutmayacak. Bugüne kadar, Türk Ulusal Kulübü denildiğinde “Dünya 3.’sü” diye övünürdük. Hemen, futbolculara verilen primler konuşuluyor. Üstelik; başarısız olup ek olarak önce turda elenen sporcuların aldığı paralar, kazanan Portekizli oyuncuların kazandıklarının hemen hemen 3 sert. Aynı teknik adamların ücretinde meydana geldiği gibi…
Para pul bir tarafa, Portekiz gerçeğini sıkı çözümleme etmeliyiz. Çoğu defa, bu köşeden yazdık. Ülke futbolunu
escort gaziantep
geliştirmek amaçlı Portekiz’in yaptıklarını araştıralım diye. Ne yazık ki, o ülkenin oyuncularını kocaman paralarla taşıma ederek, başarıyı tutuklama yöntemine gittik. Hata yol meydana geldiğini dahi dahi.
Şansal Büyüka ustamızın teklifine yürekten katılıyorum. Büyüka diyor ki, “Neden beynelmilel meydanda kulüplerimiz, Ulusal Takımımız oldukça başarılı olamıyor? Bu civarı eğitimci var. Üniversitelerimiz, teknik adamlarımız futbolun geleceği amaçlı ne yapıyorlar? Ne Sebeple bir araya gelip konuşmuyoruz. Birbirimizi eğitmiyoruz…”

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın