Sohbet'e Giriş

Türkiye’nin öteki gündemi

Türkiye’nin öteki gündemi

BİR araştırmacı gazeteci olarak Türkiye’nin sıcak gündeminin terör, Suriye ve imam hatiplilerden ibaret olmadığını düşünüyorum. Bence asıl sorunlar başka yerde ve benim halkçı bir gazeteci olarak vazifem, sıcak gündemi olduğu yerde takip etmektir. İşte Türkiye’nin asıl gündeminden başlıklar:
Peynir üreticileri kutularda satışa sundukları peynirlerle halkın canını bezdirmiş durumdalar. Bence bir peynirin içinde yer aldığı kutudan daha büyük olması hem mantığa aykırı hem de vatan hainliğidir. Üreticiler peyniri kutuya zorla sokmuş gibi sıkıştırıyorlar. Sonra da tepeye kadar su dolduruyorlar, kutuyu başınızı belaya sokmadan açmak zaten imkânsız. Haydi mucize oldu kazasız belasız açtınız diyelim, o peyniri oradan çıkarmanız imkânsız.
Tüm bilinen fizik kanunlarına aykırı biçimde orada bulunan peynir kutusunu açarken elinizi kesmemeniz mümkün değil, sonra peynirin suyu da mutfağa dökülüyor.

Köpekler hemen gelip suyu yalayabiliyorlar. Bu kendi başına önemli bir olay olarak görülmeyebilir ama köpekler böylece peynir tadı almış oluyorlar ve siz o kadar zahmetten sonra, ölümlerden dönerek çıkardığınız peynirin tümünü köpeklere vermek zorunda kalabiliyorsunuz.
Aslında daha bitmedi, bu konuda zorla engellenmesem daha çok konuşabilirim; çünkü acılarım hayli fazla.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın