Sohbet'e Giriş

Tractatus Logico- Philosophicus (Politik durum üst kısmına önermeler)

Tractatus Logico- Philosophicus (Politik durum üst kısmına önermeler)

Özellikle AK PARTI dışındaki partiler adeta rasyonel koşullar varmış, temel akıl kaideleri çalışıyormuş benzeri ortak yönetim oyunları oynuyorlar. Parlamento başkanlığının bir CUMHURIYET HALK PARTISI’liye verileceği ve hükümetin de CUMHURIYET HALK PARTISI öncülüğünde kurulacağı senaryosu dahi kritik ciddi tartışılabiliyor koskoca adamlar tarafından.
1.1- Bu durum bir sürü temel bir akıl yanılgısı içeriyor. AK PARTI’nin ve onun kurucusu şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın iktidarı, gücü elinden bırakmalarının olanaksız meydana geldiği nedense unutuluyor. Bilhassa Erdoğan’ın hem bir evrensel seviyede hem bir de Ülkemiz amaçlı bir sürü kocaman hayalleri vardır ve onları gerçekleştirmek amaçlı her şeyi yapabilecek karakteri de var. Hemen bu gibi bir insanın tercih neticesi benzeri temel bir olaydan etkilenerek bütün hayallerinden, bütün amaçlarından vazgeçebileceğini tahmin etmek en azından saflıktır.

Seçim neticenine bakarak “Erdoğan güçten düştü”, “AKP iktidarının sonu geldi”, “Başkanlık hayalleri unutulsun”yorumları yalnızca saflık olmakla kalmıyor bununla birlikte komik de kaçıyor.
AKP yıllardır devleti her seviyesinde elde etmiş ve onu elden bırakması imkânsızdır. Partinin ve Erdoğan’ın politik geleceği de bunun için bağlıdır. Bu olağanüstü bir vaziyettir ve Ülkemiz Cumhuriyeti’nde alışılmış bir durum da değildir.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın