Sohbet'e Giriş

Tercih edilen otomobillerde beyaz nitelik ve manuel vites yeniden ön planda

Tercih edilen otomobillerde beyaz nitelik ve manuel vites yeniden ön planda

Yaz Bereketi Araba Satışlarına Da Yansıdı

sahibinden.com’un 2013 seneyin 2. çeyreğine ilişkili olarak sahibindex vasıta bilgilerine yönelik, üç ay içerisinde 338 bin 576 tane vasıta satıldı veya kiralandı.

sahibinden.com’da, her 24 saniyede tek vasıtanın satıldığı veya kiralandığı araba kategorisinde, en çok satılan markalar sırasıyla Renault, Opel, Volkswagen ve Fiat oluyor.

Türkiye’nin en kocaman sektör yeri sahibinden.com, 2013 seneyi 2. çeyrek sahibindex vasıta verilerini bilgisini verdi. 2013 Nisan-Mayıs-Haziran aylarını içeren bilgilere yönelik, 338 bin 576 tane vasıta, sahibinden.com tarafından satıldı veya kiralandı. Senenin 2. çeyreğinde toplamında 1 milyon 650 bin 191 tane vasıta duyurusu girilirken, satışı en pek gerçekleşen marka ise 33 bin 875 tane ile Renault oluyor.

Yılın 2. çeyreğinin incelendiği sahibindex vasıta bilgilerine yönelik, satılan veya kiralanan vasıta sayısı gün içerisinde 3.000 720, saatte 155 tane oluyor. Her 24 saniyede tek vasıtanın satıldığı veya kiralandığı sahibinden.com’da, sadece araba kategorisine bakıldığında ise bu rakam, her 37 saniyede 1, saatte 99, gün içerisinde 2 bin 377 tane olarak gerçekleşti.
2013’ün 2. çeyreğinde ilan giriş tarihinden müstakil olarak en çok satılan marka Renault olurken, en çok satılan araba modeli Ford Focus oluyor. Hyundai ise aşağı yukarı 8 gün ile en çabuk satışı gerçekleşen marka olarak önce sırada koltuk aldı.
Tercih edilen otomobillerde beyaz nitelik ve manuel vites yeniden ön planda

Sahibindex bilgilerine yönelik 2013 Nisan-Mayıs-Haziran aylarında, alıcıların tercihi yüzde 77 nispeten manuel vites araba olurken, beyaz rengarenk ve petrol tipi yakıt ve LPG meydana gelen otomobiller en çok aranan özellikler içinde koltuk aldı. Yüzde 55,6’lık nispeten Sedan kasa otomobiller de yeniden önce seçim edilen özelliklerden biri oluyor.

Sizde Yorum Yapın