Sohbet'e Giriş

TBMM’ye bu kez da içeriden saldırı geldi

TBMM’ye bu kez da içeriden saldırı geldi

Anayasa değişikliğinin TBMM’de görüşülmesi esnasında CUMHURIYET HALK PARTISI’li bir takım milletvekillerinin sergiledikleri müstehcen ve agresif davranışlar, bu parti yöneticilerinin iktidar adayı olmak dair en basit bir ümitleri olmadığını kanıtlıyor.TBMM’deki oylamalar esnasında meydana çıkan sayılar, TBMM’deki saldırganlar ne yaparlarsa yapsınlar Anayasa değişikliğinin gerçekleşeceğini gösteriyor. Başka Bir Deyişle harika bir gelişim olmazsa 2. tur müzakereler ardından bu anayasa metni referanduma sunulacaktır.
Bu konuda negatif bir vaziyetle karşılaşılması şeklinde erken seçime gidilmesi gerektiği MILLIYETÇI HAREKET PARTISI Evrensel Başkanı Hükümet Bahçeli aracılığıyla söylenmişti. Geçen Gün de Cumhurbaşkanımız Erdoğan benzer duruma

değindi ve erken tercih polemikleriyle alakalı olarak “Parlamento çalışamaz duruma getirilirse düşünülmeyecek birşeyler değil” diye konuştu.
Kısacası TBMM’yi kısır hesaplarına konu edip bir dövüş alanı haline dönüştürmeyi politika etmek sananlar, durup düşünmelidirler. Bu sokak çıkar sokak değildir. Bu milletvekillerinin aza oldukları partinin geçmişinde “Tek Erkek Rejimi”nin yer aldığını söyleyerek, Anayasa değişikliğini müdafaa edenler ise, o çağın bir sürü geride kaldığını ve çoğalış bu partinin hâkim kimliğinin “Kasetli Adam” meydana geldiğini hatırlamalıdırlar.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın