Sohbet'e Giriş

Talih kuşu kaçmasın

Talih kuşu kaçmasın

Sabuhi Attar’ın, başka bir deyişle Türk-Arap İşadamları Derneği (TURAB) Başkanı’nın çalışmalarını ilgiyle izliyorum. Türk ve Arap iş dünyasını buluşturabilmek, işbirliği yaratabilmek amaçlı kocaman gayret sarf etmekte. Hemen de Çeşme’ye mühim bir organizasyonu taşıyor. 28-30 Nisan tarihleri içinde Yapı-İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı’nı tertip ediyor. Attar, Çeşme’ye Arap işadamlarını, belediye ve öbür resmi müesseselerin temsilcilerini getiriyor. Arap iş alemine İzmir’i tanıtmayı ve yatırımlarını buraya yönlendirmeyi amaçlıyor. Çeşme’de 600’den pek Arap firmasıyla ifade edilecek ikili müzakereler, 1 milyar dolar değerinde bir katkının ülkemize ve İzmir’e gelmesini sağlayabilir. O yüzden, Attar’ın girişimlerine önemsiyorum. Kaldı ki, bu fuarın peşinden bir de Sıhhat ve Turizm Fuarı yapmayı tasarılıyor. Inşallah, yüklü gayretlerin kıymeti bilinir ve buluşmalar her iki yön amaçlı de pozitif neticeler verir.
Ormanlık sahaya inşa edilmesi tasarılanan Caretta Caretta Hastanesi projesi iptal edildi.

bursa escort
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi içerisine 15 ağaç kesilerek yapılan poliklinik binası amaçlı, ek olarak kesilmek istenen 11 ağaç kurtarıldı.
Başarılı iki davranış de çevrecilere ilişkin. O yüzden onlara teşekkür borçluyuz. Ormanlık sahaya Caretta Hastanesi’nin yapılmak istenmesi, esasen akla ziyan bir projeydi. Neyse ki, İZTUZU Kumsalı’nı Savunma Platformu’nun tepkilerine kulak verici Etraf Bakanı, projeden vazgeçti. Keza, Muğla’da ağaçların yok edilerek mahaline bina dikme maksadı da bir üniversiteye hiç yakışmadı. Sinsi bir gece yarısı operasyonuyla 15 ağaç kesildi kesilmesine şayet, hiç olmazsa olan 11 ağaç çevrecilerin arazide nöbet tutmasıyla kurtarıldı.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın