Sohbet'e Giriş

STRİPTİZ ŞOVU

STRİPTİZ ŞOVU

TÜRKIYE’DE “Striptiz Kulübü” isimiyle 2012’de gösterilen “Magic Mike”, günümüzün zalim rekabet dünyasını, birey bedeni ve cinsellik üzerinden ifade eden ilgiye ölçüt, kalifiye bir filmdi. AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’deki finansal krizin sarsıntılarını da hissettiren öykü, Mike’ın (Channing Tatum) striptiz kulübündeki aldatıcı sefahat dünyasını terk etmesi üst kısmına kuruluydu. İlkinden 3 sene ardından başlayan “Magic Mike XXL” ise Mike’ın son bir gösteri amaçlı dostlarıyla buluşmasını anlatıyor. Yönetmenlik koltuğunu Steven Soderbergh’den devralan Gregory Jacobs, filme çoğalış marangozluk yapan Mike’ın gündelik hayatından donuk ve acılı yalnızlık görüntüleriyle başlıyor. Ek Olarak bu sahnelerden, Mike’ın geçmiş yaşamını özlediğini hissedebiliyoruz. Kaldı ki, yepyeni filmin striptizcilik mesleğinin mana ve ehemmiyeti üst kısmına heyeti meydana geldiği söylenebilir. İlk filmin de
escort denizli
senaryosunu yazan Reid Carolin striptizcilerin, erkeklerden aradıkları alakayı bulamayan kadınları sevinçli etmek benzeri bir misyonları olduğunun vurguluyor ve onları bu defa “yozlaşmış bir dünyanın”parçaları olarak değil, bir arkadaş grubu olarak gösteriyor.
Mike ve arkadaşları, bir patrondan kurtulup bizzat başlarına kaldıklarında, bizzat orijinal şovlarını arıyor, mesleklerini tutkuyla icra ediyorlar. Berbat adamların meydana gelmediği, keskin dram dolu çatışmalara koltuk verilmeyen, düz ve yalın bir sokak öyküsü bu. Film süresince erkek striptizcileri, bizzat arasında hasbihal ederken ya da kadınları sevinçli etmeye çalışırken görüyoruz. Finaldeki şovda ise geliyor olacak hayalleriyle striptizi birleştiriyorlar.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın