Sohbet'e Giriş

Sportiest Cars of 2011 Ödülleri’nde Audi’ye Yedi Ödül

Sportiest Cars of 2011 Ödülleri’nde Audi’ye Yedi Ödül

Audi modellerinin yedi ödülle en oldukça başarılı marka seçildiği 2011 Senenin Spor Otomobilleri Ödülleri’nde RS3 Sportback en dik puanı alarak baş çekti. Audi, TT Roadster, TT RS Roadster ve TTS Coupe modelleriyle gümüş; S3, A5 Coupe ve R8 Spyder modelleriyle de bronz madalya aldı.

Audi, RS serisinin en yepyeni azasi RS3 Sportback’in yüzde 40,1’le en pek reyi alarak birinci seçildiği ‘2011 Senenin Spor Otomobilleri’ yarışmasında, yedi defa podyuma çıkarak erişilmesi kuvvet tek başarıya imzasını attı.,

Daha öncesinde 2 defa ‘International Engine of the Year Award-Uluslar arası Seneyi Motoru Ödülü’nü galip gelen turboşarjlı, 5 silindirli, 340hp güce, 450 Nm torka sahip 2,5 litrelik motoruyla, 0-100km/s hızlanmasını 4,6sn’de gerçekleştiren RS3, açık farkla birinci oldu.

Audi, yarışmada Audi TT Roadster 2.0 TFSI, Audi TT RS Roadster ve Audi TTS Coupe modelleriyle üç defa gümüş madalyaya, Audi S3, Audi A5 Coupe 3.0 TDI quattro ve Audi R8 Spyder 5.2 FSI quattro ile de üç defa bronz madalyaya layık görülerek toplamında yedi ödülle spor araçlar konusundaki üstünlüğünü tek defa ek olarak meydana koydu.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın