Sohbet'e Giriş

SON JENERİK ÖNEMLİ

SON JENERİK ÖNEMLİ

İlk 15 dakikası itibarıyla bir aksiyon komedisi olarak başlayan ‘Yedek Polisler”, hem bir öykü hem bir de çeşit olarak beklemediğiniz yerlere gerçek ilerliyor. Film öncelikle, koltuk yer absürdleşen, bol diyaloglu sahneleriyle AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI televizyonlarında yıllardır yayınlanan “Saturday Night Live” isimli komedi şovunu anımsadıyor. Ama bununla birlikte bir polisiye. Hem Bir de sistem eleştirisi getiren bir polisiye. Zira Ailen ve Hoitz, birçok farkında olmasalar da, finans dünyasını ve devleti ilgilendiren kocaman çaplı bir entrikanın müsaadesi sürüyorlar.
“Saturday Night Live” orijinli 1968 doğum yapmış yöneten ve yazar Erkek McCoy, bu önce sinema filminde her hatıra komikliklerle dolu, üstelik tespit edecek bir noktadan ardından seyirciyi yormaya başlayan “teferruat zengini” süper bir senaryoyla çıkıyor karşımıza. McCoy’un Hollywood’da bugüne Kadar çekilmiş en güzel anti-aksiyon filmlerinden birine
bursa escort
imzaladığını tahmin ediyorum. “Miami Vice uyuşturucu madde ve havalı polisler” formülünü alıp “New York finans suçları ve başarısız polisler” formülüne çeviriyor. Bununla Birlikte, Hollywood aksiyon filmlerinin tam aksine bir istikamette gittikçe, beceriksiz, garip ve üstelik feminen erkekler devam ediyor önümüze. Ama en ehemmiyetlisi, bu çılgın, uçuk ve matrak filmi AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin içinde bulunduğu finans kriziyle alakalı ucu keskin dilli bir tenkit haline getirmeyi muvaffak oluyor ki, şaşırıp kalıyorsunuz. Film, sistemin asıl kocaman soygunları ve hırsızları ne türlü sakladığını gösteriyor.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın