Sohbet'e Giriş

Sokak köpeklerine çeşitli bir bakış

Sokak köpeklerine çeşitli bir bakış

Kent sokaklarında başıboş gezinen, insanlara saldıran köpeklerle alakalı iki içerik yazdım.
“İnsan hakkı mı, hayvan hakkı mı?” diye sordum.Çünkü kişilerin tehlikede meydana geldiğini yaşadım. Bu konuda herkesin üst kısmına düşen bir vazife meydana geldiğini ifade ettim.Yerel idarelerin, legal haklarını faydalanarak, hayvanlara işkence çektirmeden, insanları savunması gerektiği düşüncemde ısrarlıyım.Bu konuda tenkit geldi.
Ayşe Ayten adlı bir okurumuzun gönderdiği elektronik postayı sizlerle paylaşıyorum:
“Hayvanların toplatılmasını üzgünüm bizim vatandaşlarımız imha etmek olarak algıladığı amaçlı yazınızın ısrarla sürmesinden az bir zaman ardından, eminim o hayvanlar toplatılıp bir biçimde yok edilmeye çalışılacaktır.
Başımdan geçtiğimiz bir misal sunmak talep ediyorum. Bir arkadaşımla gece 01.00 dolaylarında Bostanlı çarşısından evlerimize

gerçek yürürken çevrede yer alan yol köpekleri yanımıza geldi. Herhalde 10 adet varlardı. Ben onları sevdim. Beraber yürümeye başladık.Bir gencin bize gerçek yaklaştığını hiç fark etmemiştik. Bizimle uslu sakin yürüyen dostlarımızdan bir tanesinin bu genci kovalamasıyla hali fark ettik. Çocuk baldırından yaralandı, iki köpek bizi beklerken diğerleri genci bir büfeye civarı kovaladı. Ne meydana geldiğini anlamaya çalışırken, çocuğun cüzdanını düşürdüğünü gördüm. Cüzdanı aldım ve yeniden bizi savunan o köpeklerle beraber gence gerçek gittim. Ona cüzdanını verdim.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın