Sohbet'e Giriş

Sneijder’in kilosu huzursuzluk yarattı

Sneijder’in kilosu huzursuzluk yarattı

Sneijder konusunu belli bir süre derinleştirelim. Öncelikle tek Tudor istemiyor diye yönetim yöntemlerin ayrılmasına hüküm vermiş değil. Bizzat tasarrufları da bu istikamette. Riekerink çağında Sneijder’in takım üstünde ağırlık kazanması ve genel disiplinsizlik içerisinde futbolcuya dayalı bir düzene gidiş, idaresi rahatsız ediysilahlı güç. Bir de bu rahatsızlığa sportif açıdan başarısızlık eklenince yepyeni bir yapılanma düşünüldü. Elbette ki bu bir yönetim tercihidir. Yoksa Sneijder benzeri bir yıldızın kalitesini ve Galatasaray’a yaptığı katkıları kimse tartışamaz.
Ancak Galatasaray idaresinin çoğunlukla bir yetersizliği var. Taraftar baskısını da göz önüne alarak bunları eskiden düşünüp Sneijder’le yapılmış olan müzakerede işi kesinlikle tamamlamak gerekiysilahlı güç. Ne var ki

protokol çıkmayınca, işler çıkmaza girdi. Sneijder’in aradığı parayı verecek bir takım çıkmayınca o da bir sonraki yılki parasından vazgeçmek istemiyor. Bu iş uzadıkça taraftar baskısı artacak, yönetim de sıkıntıya düşecektir.
Perşembe gecesi İsveç kulübü Östersund’la ön kedere karşılaşmayı var. Rakip takım kalite olarak Galatasaray’ın bir sürü gerisinde. Şayet kuzeyindeki futbolunun fizik kuvvet olarak mühim artıları var. Ligleri devam etmektedir. Rakip mücadeleci ve katı kimi, Galatasaray ise hiç hazırlıklı değil. Sezon öncesi ağır idmanlar bu erken mücadelede kondisyonu negatif etkiler. Onun için Igor Tudor’un bir sürü temkinli olması ve dersine iyi çalışması gerekli.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın