Sohbet'e Giriş

Sneijder fazla geldi

Sneijder fazla geldi

Sneijder bir teknik patron amaçlı ne civarı büyük bir nimet değil mi?
Dünyada onun benzeri kaç adet misal kaldı? Tamamını saysanız bir elin parmaklarını geçmez. O da zorlayarak. Onlardan biri Galatasaray’da.
Önemli meydana gelen değerini bilebilmek. Galatasaray o kıymeti biliyor. Bilhassa taraftar ve teknik kurul onun değerinin farkında. Idare demiyorum zira beyaz yakalılar amaçlı ciro gider tablosu daha çok mühim. Beki de giderdi Sneijder. Ama izleyici baskısı kudretli geldi. Biliyorlar ki Sneijder giderse şampiyonluk bir düş. Bu civarı tam olarak söylüyorum. Üstelik 2. dershane birlik hüviyetinde kalır. Dün yalnızca Sneijder gösterisi Rize amaçlı yetti de arttı bile. Üstelik fazla bile geldi. Kapasiteleri belli bir çizginin dışına çıkmayan ve çıkamayacak meydana gelen Rizespor benzeri takımlar karşısında Sneijder benzeri bir kozun varsa esasen maça skor olarak da önde başlıyorsun demektir. İlk 15 dk Hollandalı gaza öyle bastı ki skor hepten artabilirdi. Ama ikide kaldı.
Buraya civarı tamam. Sneijder’a büyük bir yıldız.

Ama bu yıldızı birlik olarak Galatasaray’a sunmak olası değil. Öncelikle fiziksel bir sorun var Galatasaray’da. Adeta bir çok kez kaya taşımışlar benzeri yorgun ve her zaman sakatlanmaya hazırlıklı vücutlar. İkili maçlarda Melo, Selçuk, Sneijder dışarısında ayakta kalabilenler yok denecek civarı az. Hele Buyruğa ve Bruma. Tırnak ucuyla dürtsen yıkılacak vaziyetteler. Buna Bağlı Olarak durum bu gibi oyunca başka bir deyişle kuvvet eksik olunca tempolu futbolun daimiliği elbette ki olmuyor. O yüzden 15 dk daha sonra top kayıpları çoğaldı, sorunlar büyüdü.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın