Sohbet'e Giriş

Skandal mı, yoksa yalnızca seks mi

Skandal mı, yoksa yalnızca seks mi

Siyasi ve bürokratik seks skandallarında basın iştahı çoğunlukla diğer kadına yönelir. Aldatılan bayan ya ezik aşamasına indirildiğinden ya da saygıdan, fazla didiklenmez. Petraeus vakasında da öyle oluyor. Eşi Holly’yi heyecan eden fazla az. Şayet haneden sızan haber şu: Petraeus karısı amaçlı “Öfkeden deliye döndü desem hafif kalır”demiş. Döner, zira bayan da bizzat genelinde bir kuvvet simsarı.
Haminne görünümlü pitbull… Amerikan medyasında Holly Petraeus amaçlı yazılıp çizilenlerin satır aralarından çıkardığım izlenim bu. Bayan yalnızca Amerikan silahlı gücünün son zamandaki en havalı generali ve ardından CIA Başkanı’nın eşi olmakla kalmıyor. Bir kere yedi göbekten general torunu ve kızı. Babasından dedesine, büyükdededen daha daha büyükdedeye tamamı cephede şan ve haysiyetle hizmet vermiş. İç savaştan İspanyollarla savaşa, sonra Birinci Hayat Savaşı’ndan İkinci Hayat

Savaşı’na. David Petraeus askeri yüksekokul öğrencisiyken tanışıyorlar. Holly’nin babası William A. Knowlton, West Point Askeri Akademisi’nin komutanı. Generalin üniversiteli kızına yanaşmak amaçlı can atan onlarca askeri öğrenim gören var büyük ihtimal. Ne var ki baht David’e gülüyor. Bir tanıdık aracılığıyla buluşuyorlar. Hani Amerikalıların ‘blind date’ dediği türden bir buluşma. Birbirlerini hiç tanımadan çıkıyorlar. Ordu Amerikan futbol takımının karşılaşmasına gidiyorlar beraber. Ve çıkma o çıkma. Birden Çok ayın ardından nişanlanıp mezun olduktan sonra da 1974’te evleniyorlar.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın