Sohbet'e Giriş

SICACIK AYAKLAR

SICACIK AYAKLAR

Yaşları 30’la 40 aralarında değişim gösteren pırıl pırıl üç gencin (Kıvanç Kılıçer, Seda Diren ve Can Gökçeatam) yönettiği derneğin 2015 seneyi nihayetinde başlattığı “Bir Çift Mutlu Olmak Projesi”ne yapılmış olan affeder yardımıyla 3.000 750 genç yepyeni ayakkabılarına kavuştu.Eğer siz de Anadolu’daki köy okullarında okuyan dar gelirli ilköğrenim talebelerine, soğuğa sağlam okul ayakkabısı yollamak ve onları mutlu etmek istiyorsanız, buyrun.
Haftalık olarak güncellenen bağış listesi ile değinen kampanyada, Ekim 2016 bakımından 150 bin TL toplandı.”Bir Çift Mutlu Olmak projesi Anadolu’daki köy okullarında okuyan ve ciro hali düşük olduğundan ayakkabı alamayan talebelere ayakkabı sağlamak üzere oluşturuldu. 33 şehirde 10 bin çift ayakkabının gereksinim sahibi talebelere eriştirilmesi hedeflendi.

Hava şartları ve uzunca okul yolu mesafelerine ek olarak az sağlam meydana gelen ilköğrenim 1 ila 3. dershane öğrencileri yıl grubu olarak açıklandı. Okul idaresi, dershane öğretmenleri ve mahalli idarelerin işbirliğiyle ortaya konulan projede, ayakkabıların ilk elden çocuklara eriştirilmesi ehemmiyet taşıyor. Ziyaretimiz esnasında Anadolu’nun birçok köyünde kış aylarının çocukları okul yolunda ne türlü zorladığını gördük. Siyah lastiğin, üstelik terliğin arasında ıslanmış buz benzeri olmuş küçük ayaklarına nazaran gülen gözleri ile bizi karşılayan çocuklarla tanışınca ne civarı gerçek bir hamle attığımızı bir defa ek olarak anladık.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın