Sohbet'e Giriş

Selimpaşa sahili amaçlı ürkütücü etraf raporu

Selimpaşa sahili amaçlı ürkütücü etraf raporu

Gündeme getirdiğimiz Silivri Selimpaşa’daki deniz kirliliğiyle alakalı Etraf Mühendisleri Odası da hayret verici bir rapor hazırladı: “Kirliliğin 10 kat arttığı Koca Deresi denize boşalıyor. İnsan sıhhati amaçlı kocaman risk…”Silivri’den iştirak eden bir sürü hayret verici kareleri kamuoyunun dikkatine sunmuştum hatırlarsanız… Selimpaşa sahillerinde bir etraf yıkımı yaşandığını gösteriyordu bu kareler… Denize boşalan atıklar sebebinden kıyı şeridi kızarmıştı resmen…
Bu manzaranın sebebini sorduğum İSKİ yetkilileri ise, “Sorunun ortadan kalkması amaçlı Koca Deresi’nin ıslah edilmesi gerekmektedir. İstanbul Megakent Belediyesi’nin sürdürdüğü kamulaştırmaların bitmesiyle dere ıslah edilecek” izahını yapmıştı.
bodrum escort

Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Etraf Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi de Selimpaşa sahillerinde tehlike çanlarının çaldığını meydana koyan bir rapor hazırladı. Selimpaşa’da incelemelerde yer alan etraf mühendisleri, hazırladıkları raporda, bölgedeki Koca Deresi’nin atık su kanalına dönüştüğünü, fabrikalar bölgesindeki endüstriyel atıkların deredeki kirliliği olması lazım iştirak eden düzeyin 10 katına çıkardığını ve bu kirli suyun denize aktarıldığını ifade etti.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın