Sohbet'e Giriş

Savaşçı bir İspanyol güreş boğası: Miura

Savaşçı bir İspanyol güreş boğası: Miura

Otomobil tarihinin belki en pahalı değil şayet en ikonik ve en güzel otomobillerinden bana yönelik önce sıraları alacak 3 otomobili bir sonraki haftalar süresince anlatacağım.
Bunlardan biri İtalyan, ötekisi İngiliz, bir ötekisi ise Anglo Amerikan.
Her otomobilseverin hayallerini süsleyen ve 60’lı senelere damga vuran 3 otomobil: “Jaguar E Type, AC Cobra ve Lamborghini Miura…” Hoşunuza giderse diğerlerini de. Bu hafta Lamborghini ile başlayalım.
Modenalı bir traktör üreticisi meydana gelen Ferruccio Lamborghini’nin araba işine giriş hikâyesini kocaman ihtimalle biliyorsunuzdur şayet bilmeyenler amaçlı özetleyeyim. Traktör üretiminden bir servet yapmış meydana gelen Signor Lamborghini, bir zaman müşterisi meydana geldiği Enzo Ferrari’nin kapısına dayanır.

Ferrari’lerin bir takım parçalarında teknik sıkıntılar meydana geldiğini, bunların bizzat önereceği biçimde imal edilmesi şeklinde çok ek olarak güzel netice alınacağını söyler. Enzo Ferrari, arkadaşı Ferruccio’yu dikkate almaz, üstelik belli bir süre da bozuk atarak, “Sen işine bak. Biz burada traktör değil, araba üretiyoruz”diyerek adamcağızı postalar. Bu hale çok bozulan traktörcü Ferruccio, bizzat fabrikasına geriye döner ve “Ben de bu Enzo’dan ek olarak güzel spor otomobiller yapıp ona gününü göstermezsen namerdim”diyerek araba işine girmeye hüküm verir. Az zaman içerisinde önce Lamborghini’ler yollardadır şayet merak veren olmaktan uzaktır.
Çok kalifiye, teknik olarak güzel şayet Ferrari’ye rakip olacak türde değildir Lamborghini’ler.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın