Sohbet'e Giriş

Sahneden seks akıyor


Sahneden seks akıyor

Son senelerde albüm satışlarında meydana gelen kritik gerileme, şarkıcıların konserleri yepyeni ‘ekmek kapısı’ olarak belirlemesine ne sebeple oluyor. Bütün yaz sezonunu art arda konserler vererek geçiren populer şarkıcılar, mahalli festivallerden açıkhava konserlerine, bar programlarından özel gecelere pekçok organizasyonda sahneye çıkıyor. Şuanki koşullarda konserlerdeki doluluk oranları, popülerlik seviyesinin belirleyicisi olarak albüm satışının önüne geçmiş vaziyette. Sanatçılar da konserlerini yüklemek amaçlı çoğalış sadece şarkılarına değil, oyun alanı/sahne şovlarına da ağırlık veriyor.
Ajda Pekkan, Demet Akalın, Olay, Serdar Ortaç ve Tarkan benzeri fenomen adlar, oyun alanı/sahne şovlarında seks temasını öne

çıkarmaktan çekinmiyor. Ajda Pekkan’ın jartiyerli kostümü ve striptiz direği şovu, Serdar Ortaç’ın kışkırtıcı dansçıları, Demet Akalın ve Olay’nin dekoltede eli açık kostümleri, Tarkan’ın ‘müstehcen’lik hudutlarını zorlayan ezgi sözleri “Seks satar” teorisini doğrular nitelikte. Bu rüzgara kapılan mazbut şarkıcı Teoman dahi, Kuruçeşme Arena konserinde kariyerinde bir ilke imzalayarak striptiz direğiyle şov yapmıştı. Sertab Erener’in benzer mekandaki konserinde ise seyircilere evvelki gece sevişip sevişmedikleri sorulmuştu.
Yurt dışındaki örneklere bakıldığında ise Türk yıldızların naif kaldığı dahi söylenebilir. Artık 17 yaşlarındaki Miley Cyrus’un sahnede bayan dansçılarıyla öpüştüğü, Lady Gaga’nın hemen hemen çırılçıplak ezgi söylediği, Rihanna’nın her giydiği kostümle olay yarattığı varsayılırsa, Ülkemiz’deki sahnelerden esen seks rüzgârının artık emekleme çağında meydana geldiği söylenebilir.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın