Sohbet'e Giriş

Sağlıklı Bronzlaşmak Pratik ile ilgili yararlı bilgiler


Sağlıklı Bronzlaşmak Pratik ile ilgili yararlı bilgiler

Yaz aylarında Bronzlaşmayı tabiki isteriz şayet vücudumuzda oluşucak cilt lekelerinden de korkarız hem tek sıhhatli bronzlaşmak hem tek cilt lekelerin oluşumunu önlemek anlatıcaklarımızla pratik olur..
-Radyasyonun farkında olun. Unutmayın ki cilt kanseri hastalarının sayısı her geçen sene artmakta. Bunun nedeni de güçlü UV ışınlarının güneşten dünyamıza gelmeleri. Bu sebeple, güneşlenmenin yalnızca tespit edecek tek miktarının huzurlu meydana geldiğini aklınızdan çıkartmayın.
Cildinize temas eden güneşin miktarını ağır ağır arttırın. Cildinizin kendisini korumasına vesile tanıyın. Bronzlaşmanızı imkanı sunan melanin, cildin UV ışınlarının yarattığı zararlara karşın kendini savunma yöntemidir.
Hassas tek cilde sahipseniz, güneşe karşın diğerlerinden daha duyarlı olduğunuzu bilmelisiniz. Güneş sizin cildinizi, daha koyu ve duyarlı olmayan tenlilere yönelik, fazladan yıpratır. Bu da cildinizin kırışmasına, erken yaşlanmasına veya lekelenmesine ne amaçla olur.
Güneş kreminizi güneşe çıkmadan 15-20 dk öncesinde sürün. Ne civarı dik savunma kullanırsanız o civarı sıkı. Bununla Birlikte güneşin en güçlü meydana geldiği saatlerde (erken 11.00 ve öğleden hemen ardından 15.00 arası) gölgede kalın.

Suyun güneşi yansıttığını ve kuvvetlendirdiğini unutmayın. Güneşin yüklü saatlerinde (11.00-15.00) gölgede kalın.
Güneşli havalarda güneş gözlüğünüzü ve şapkanızı kullanın. Gözlük, gözlerinizi ve etrafındaki duyarlı deriyi güneşin etkilerinden koruyacaktır. Bununla Birlikte güneş altında parfüm kullanmayın. Bu, cildinizde tepkiye neden olur.
Yüksek oranlı ve suya sağlam güneş kremleri kullandığınızdan güvenilir olun.
Çocukların güneşe karşın daha duyarlı olduklarını unutmayın ve onları güneşten koruyun. 1 yaşının altındaki bebekleri doğruca güneş ışığına hiçbir zaman çıkartmayın ve hep dik savunma faktörlü güneş kremleri kullanın.
Bol miktarda su ve alkolsüz içecek tüketin. Güneş ve sıcaklık vücudunuzdaki suyu emer. Vücudunuzun balansını bozmamak amaçlı olması gerektiği kadar su tükettiğinizden güvenilir olun.
Cilt tipinizi ve limitlerinizi bilin. Hiçbir Zaman güneş yanığı olmayın. Cildinizi itinalı olarak muayene edin. Bilhassa benlerinizde tek değişim olduğunda vakit kaybetmeden doktora görünün. Cilt kanserinde en mühim birşey erken teşhistir.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın