Sohbet'e Giriş

Rüyada satranç tahtası rastlamak ile ilgili yararlı bilgiler


Rüyada satranç tahtası rastlamak ile ilgili yararlı bilgiler

Rüyada satranç rastlamak batil seyler ile deyim olunur, rüyada satranç oynayip kazandigini gören, batil düsüncelerini terk eder. Arasinda darginlik ya da düsmanlik meydana gelen bir kimse ile satranç oynamak, ve oyunu kazandigini rastlamak, davasini kazanmaya, bir söylentiye yönelik de, asli olmayan bir yalana inanmaya delalet eder. Ibni Sirin e göre; rüyada satranç oynamak iftira ve batil lafla yorumlanir. Kirmani ye göre; rüyasinda önünde taslari dizilmis bir satranç rastlamak, düsmanlikla deyim edilir. Bu rüyayi gören biriyle dövüş eder, bir söylentiye yönelik de nihayetinde hayir ve menfaat olmayan bir isle ugrasir.
Ebu Sait El Vaiz e göre; rüyada satranç oynadigini rastlamak her 2 oyuncunun itibar kazanmalarina ve populer birer kisi olmalarina isarettir. Rüyada satranç oynadigim, fakat nasil oynanacagini bilmedigini rastlamak, üç sekilde deyim olunur: Layik olmayan yere malini harcar, namazi unutturur, malini israf eder. Bir baska söylentiye görede: Rüyada satranç rastlamak, çesitli insanlarla muaserete, hükümdar amaçlı kocaman bir sehre, ferahlik ve sevince erlsmege isarettir. Rüyada satranç, tavla ve cevizle oynamak, hileye ve münakasaya isarettir. Bir kimse satranç oynadigini görse, onun isimi bir düsmani olabilir.

Oyun oynanilmayan satranci rastlamak, o islerinden çikanimis adamlara; oyananan satranci rastlamak de, dik rütbeli adamlara isarettir. Eger bir yerde satranç aletlerinin ileriye ya da geriye sürülüp çekildigi görülse, o yerin valisi amaçlı bir harp ya da düsmanlik meydana gelebilir. Satranç, harbe, düsmanliga, tazminata, sirlara muttali olmaya, bir halden diger bir duruma dönüsmeye, meslek sahibi olmaya, mizacin bozulmasina ve yolculuga isarettir. Eger 2 oyuncudan birisi digerini yense, kazanan zafere erisir. Rüyada satranç oynadigini gören kimse, kendisinin leh ve aleyhinde olacagim bilmedigi takdirde dövüş ve münakasa çikarmaya çalisir. Bir Takim tabirciler, rüyada satranç oynadigini gören kimse, bir toplulukla mukavele(laflasme) yapar. Fakat o topluluk ve onlarin yapacagi hileden kendisini savunsun, dediler. Rüyada satranç oynamak, batil söze ve temel bir harbe isarettir. Rüyada satranç oynadigini ve hasmim yendigini gören kimse bu galibiyeti uyanikken de görür. Satranç, harbe, düsmanliga, tazminata, sirlara muttali olmaya, bir halden diger bir duruma dönüsmeye, meslek sahibi olmaya, mizacin bozulmasina ve yolculuga isarettir.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın