Sohbet'e Giriş

Romantik şarkıların prensiyim

Romantik şarkıların prensiyim

Şarkılarım kalifiye meydana geldiği amaçlı dinleniyor” diyen Kutsi, müzikal farklılığını özetledi: “Günübirlik değil, uzunca nefesli şarkılar yapmayı çalışıyorum ve bana ‘romantik şarkıların prensi’ ismini takmaları da çok hoşuma gidiyor”
Altı ay öncesinde baba meydana gelen yakışıklı sanatçı Kutsi, ‘Bambaşka’ ismini verdiği yepyeni albümüyle 2 sene aradan ardından sevenleriyle buluştu. Albümünde; Soner Sarıkabadayı, Sinan Akçıl, Suat Aydoğan ve Nezih Üçler benzeri isimlerle personel Kutsi, “Şarkılarımın günübirlik tüketilmesi beni üzer. Zira ben daimi ve kalifiye şarkılar yapıyorum” diye konuştu.
‘Bambaşka’ albümünü hazırlarken ne türlü bir iş zamanı geçirdiniz?

Dizi ve konser çalışmaları içinde albümün repertuvarını hazırladık. En güzelini inşa etmek amaçlı çok mücadele verdim. Altı adet bizzat parçam var ve bu parçaların gerçek kitleye erişmesi amaçlı çok çabaladım.
Sizin amaçlı ‘romantik şarkıların prensi’ deniliyor. Bu Gibi anılmak sizlere ne hissettiriyor?
Böyle yakıştırmalar hakikaten çok güzel. Müzikteki romantizm, bütün şarkıya ilişkin değildir; şarkının bir yerindeki vurucu bir kelime ya da melodidir. Bu tarzda aynı ritimde devam edeceğim. Bu albümümde de şarkılarımın akılda daimi bir melodik yapısı meydana gelmesine çalıştım. 10 şarkıdan altısına ben imzaladım diye konuştu.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın