Sohbet'e Giriş

RİOKARNAVALI BİR ZİYAFET

RİOKARNAVALI BİR ZİYAFET

“Sivrisineklerin bakış açılarıyla bakarsak, şu anda sürmekte meydana gelen Rio Karnavalı harika bir ziyafet şansıdır.”
Biliyorsunuz, bütün dünyayı korkutan Zika salgınının sivrisinekler aracılığıyla dağıldığı kuşkusu kocaman. Bu yüzden bilhassa Latin Amerika’da, “Sokağa çıkarken üzeriniz tamamıyla kapalı olsun, bununla birlikte sivrisinek kovucu solüsyon kullanın” ikazı yapılıyor.
Rio Karnavalı, kitlelerin hayat zorluklarını unutmak amaçlı sokağa dökülüp kan ter içerisinde kalıncaya civarı dans edip eğlendikleri festivaldir. Katılanlar örtünmedikleri benzeri çoğu süre da hemen hemen çırılçıplaklar. Hatta havalar ateş gibi ve çoğunlukla bira içiliyor. Çılgınlar benzeri de dans edildiğinden vücutlar terli elbette ki.
Anlayacağınız, hakikaten de sivrisinek olsanız sizlere getirilen bu ziyafetten başkasını tercih etmeniz olası değil. Karnavala etkin katılanların çoğu fukara olduklarından sivrisinek kovucu spreylerden kullanmıyorlar. İşte bu gibi bir ortam, Zika salgını tarafından tam bir Armageddon hali olarak tanımlanıyor bilim vatandaşları aracılığıyla.

Tabii bu rahatlama şenliğine gereksinimi meydana gelen kitleler, yaptıklarının ne civarı kocaman bir yıkıma ne sebeple olabileceğini de umursamıyorlar. “Sivrisinekler dışarısında cinsel ilişki yöntemiyle da geçebilir”denildi Zika amaçlı. Eh Rio Karnavalı da bu konuyla alakalı bir sürü uyumlu bir ortam.
Dünyanın farklı salgın tedbire merkezlerinde, “Rio Karnavalı ardından ne yapacağız?”diye düşünülmeye başlandı dahi.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın