Sohbet'e Giriş

Pürüzlü uzlaşı

Pürüzlü uzlaşı

Anayasa değişikliğine ilişkili olarak aşamada peşrev mertebesi bitti, esasında her birşey yepyeni başladı.
AK Parti Evrensel Başkanı, Başbakan Yıldırım ile MILLIYETÇI HAREKET PARTISI Öncüsü Bahçeli aralarında geçen zaman gerçekleşen müzakere ise 12 madde üstünde nerelerde uzlaşmanın tam sağlandığının, hangi konularda ise görüş ayrılığının aynı ritimde devam ettiğinin tespitinden ibaretti.
Nitekim hem bir Yıldırım hem bir de Bahçeli izahlarında “mutabakata vardıklarını”bildirmedi.
“Belirli bir olgunluğa erişildiği”belirtilmekle yetinildi.
Aslında, tam uzlaşma sağlanmış olsaydı Başbakan’ın 2 zaman öncesinde izah ettiği benzeri onuncu hafta arasında öneri Anayasa komisyonuna sunulacaktı.
Görünen o ki, MILLIYETÇI HAREKET PARTISI tarafının “Pürüz 4.5 maddede sürüyor” diye izah ettiği maddeler üstünde taraflar bir değerlendirmede ek olarak bulunacak.

“Partisi ile ilişkisinin aynı ritimde devam etmesinden yanayım” izahında yer alan Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın da görüşü alınacak.
Cumhurbaşkanımız’nın aynı zamanda parti evrensel başkanlığını da yürütmesine dönük kararlılığından AK Parti’nin ne civarı esneyebileceğine bakılacak.
Çünkü Başbakan geçen zaman basın mensubu arkadaşlarımın “Genel başkan olarak aynı ritimde devam edecek mi?”ısrarlı sualine, “Partiyle ilişkisi aynı ritimde devam edecek” cevabını vermekle kanaat etti.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın