Sohbet'e Giriş

PKK’nın organik ‘aydınları’

PKK’nın organik ‘aydınları’

“Organik aydın”kavramı esasında bir sürü saygı duyulan, haysiyeti dik bir kavramdır. Koruduğu ilke ve teorileri gerçek yaşamda şahsında toplayan dershane ve hareketlere fiilen yardımda bulunan, onların hayattaki maçlarının içerisinde durumda olan ve teorisini pratikte de hayatını sürdüren bir aydın türüdür bu.
Ben Antonio Gramsci’den öğrendim kavramı, başkaları da iyi bir şekilde kullandılar. Hem Bir Türkiye’nin hem bir de dünyanın tarihi, “organik aydın”kavramına uyan aydınlarla doludur. Fakat her kavramın, her fikir sisteminin bir şekilde çarpıklaştırılabildiği Türkiye’de “organik aydın”kavramını da kendi varlıklarıyla, faaliyetleriyle yok eden aydınlar oluyor son günlerde.
Maalesef organik aydın benzeri saygı duyulan bir kavram, bu bireyler sebebinden Türkiye’de ölümünü yaşamakta.
Kavramı bu aydınların elinden alıp ciddi anlamda organik olabilen aydınların ileride bunu utanmadan doğruluk ettiği saygınlıkla kullanmasını sağlamak lazım.

Bu sebeple bir zamandır bu organik aydın kavramının ölümüne ne sebeple durumda olan kağıt üzerinde aydınların ne yaptıklarına ve nelere eşya olduklarına bir bakmak lazım.
Biliyorum hepiniz ad vermemi bekleyeceksiniz, ama vermeyeceğim. Nedeni Ise bu köşenin rastgele bir ihbar mekanizması benzeri çalışmasını asla istemem; talep eden o aydınların kim meydana geldiğini rahatlıkla bulur ya da ihtimal de edebilir.
Bu iş çözüme giden yol olarak bilinen aşamada yaşandı. Biliyorsunuz bir sürü yakın geçmişimizde yaşanmış durumda olan bu çözüme giden yol müzakerelerinin bir takım kısımları farklı kaynaklarda yayınlandı.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın