Sohbet'e Giriş

Özyeğin De Niro’nun Nobu’sunu getiriyor

Özyeğin De Niro’nun Nobu’sunu getiriyor

Amerika’da başlayan Avrupa ülkelerinde süren Uzakdoğu mutfağı rüzgarı 2-3 aydır İstanbul’da da esiyor. Hem Bir de ne esme; dünyanın en populer Uzakdoğu restoranları Zuma, Hakkasan ve Spice Market İstanbul’da şube açtı. Hemen de Robert De Niro’nun ortağı meydana geldiği Nobu’nun İstanbul’da şube açacağı kulağıma geldi. Son birden çok senedir pekçok yatırımcı Nobu’yu İstanbul’a getirebilmek amaçlı deli divane olmuştu. Her sene ‘Nobu İstanbul’da açılıyor’ diye yazılır fakat ses seda çıkmazdı! Üstelik bir zaman öncesinde endüstrici Buyruk Uyar, Nobu ile anlaştıklarını söylemiş; lokasyon olarak da kendilerine ilişkin meydana gelen Kempinski Bellevue ya da Nişantaşı’nı tahmin

ettiklerini belirtmişti. Fakat Nobu’yu İstanbul’a getirmek Hüsnü Özyeğin’e kısmet olacak. Finansbank’ı sattıktan hemen ardından Swissotel’i satın meydan Hüsnü Özyeğin, Nobu’yu Swissotel’de açacak.
Amerika’nın en mühim restoranlarından biri meydana gelen ve girebilmek amaçlı hemen hemen üç ay öncesinden rezervasyon yaptırmanın kural meydana geldiği Nobu, eylül ayı içinde Swissotel’de faaliyete girecek. Oteldeki yeri artık belli değil! Nobu’nun, Miyako isimli Japon restoranının mahaline açılacağına konusunda rivayetler var şayet benim düşünceme göre yakışanı Gaja’nın yeri. Nobu, şayet Gaja’nın mahaline açılırsa Amerika’daki cirosunu dahi sollayacağına eminim!!!

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın