Sohbet'e Giriş

Oturma odasını fetih savaşı

Oturma odasını fetih savaşı

ÇİN’in web alım satım devi ALİ BABA, tv setleri üst kısmına koyacağı cihazla hanelere Amerikan fenomen dizilerini ve filmlerini pazarlamaya başlıyor. Hollywood, elbette ki kocaman Çin sektöründe bu yepyeni gelişmeden ötürü kocaman paralar kazanacak. Duyduğuma yönelik MAD MAN ile TWILIGHT dizilerinin bu piyasada kocaman iş yapacağı düşünülüyormuş.
Çin’de meydana gelen bu gelişmenin, evrensel seviyede meydana gelen bir sürü ek olarak kocaman bir trendin parçası meydana geldiğini söylemeliyim. an itibariyle evrensel seviyede, evlerdeki oturma odalarını fethetmek amaçlı kocaman bir savaş görünüyor. Çoğunlukla oturma odalarına konulan tv setlerinden ya da bunlara bağlanan farklı aygıtlardan, “Evlere dizi ve film pazarlaması inşa edilmesi piyasasında kim önder olacak?”, bunun savaşı kritik şekilde görünüyor.

Yeni basın düzeni üst kısmına yapılmış olan çalışmalarda hep “İÇERİK KRALDIR”denir ya, oturma odaları savaşı bunun gerçek meydana geldiğini da gösteriyor. Zira televizyonlar ya da bunlara bağlanan aygıtlar vasıtası ile kalifiye ve beğeni kazanacak film ve dizi verilip verilemeyeceği çoğalış yaşamsal bir sorun şirketler için.
İçerik oluşturma ve bunun tüketiciye ne türlü ulaştırılacağı, 21’inci asrın en ciddi basın sektörü problemi haline gelmiş vaziyette. Bu yepyeni ve alaka cazip yazı gereksinimi, bugünlerde tüketicinin seyir alışkanlıklarında meydana gelen kökten değişimle de çakıştı.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın