Sohbet'e Giriş

Otoriter vasatın griliğine karşın başkaldırı

Otoriter vasatın griliğine karşın başkaldırı

TÜRKİYE’nin 21 ‘inci asır ruhunun başkaldırısını, Başbakan Erdoğan kendisine karşı başkaldırı olarak yorumluyor.
Bence mevzuyu bu civarı şahsileştirmeye sebep yok. Ülkeyi bu civarı uzunca süredir kuvvetli bir erkek olarak yönettikten ardından kendisine karşı hiçbir reaksiyon olmamasını beklemek bu ülke insanın zekâsına kötü söz olurdu, ama bugünkü isyanda Başbakan’ı aşan yabancı boyutlar da var.
Bence bunca süredir taraftarıyla, yandaşıyla güçlülerin Ülkemiz üst kısmına empoze ettikleri otoriter griliğe karşın yaratıcı özgürlüğün renklerinin isyanı görünüyor.
Evet bir sinir patlaması da var, ama bu da uzunca süredir kişi olmak isteyenlerin ruhunun sıkılmış olması ve çoğalış kendilerinin boğazlarının sıkılıyor benzeri hissetmelerinden meydana gelen bir sinir patlamasıdır.

Evet, ülkenin üst kısmına çöktürülen grinin ve vasatın yıkılması maçı yapılıyor. Vasatı tutturan her biri oldukça başarılı duyuru edildi; vasatizm ülkenin resmi ideolojisi haline getirildi; biat edenler, boyun eğenler vasatı tutturdukları halde muteber birey oldular.
Global seviyede yepyeni rejim, vasatizmi yıkmak üzere kurulmuşken ve bireyleşmenin ehemmiyetini vurguladığı halde, vasatta ısrar edenler esasında Ülkemiz’yi ne civarı geriye götürmekte olduklarını, ülkeye ne civarı kötülük yapmakta olduklarını görmediler.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın