Sohbet'e Giriş

Otizme nihai dokunuş

Otizme nihai dokunuş

Uzman Refleksolog Gamze Arslandoğan, nihai zamanlarda en fazla meydana gelen rahatsızlıklar aralarında meydana gelen otizim ile ilgili haber verdi.

Yaşamın arasında öyle hayatlar vardır ki, öbür hayatlardan pekçok istikametiyle ayrılırlar. İçinde bambaşka dünyaları barındıran yalnızca bir şahsiyet bir hayat sahnesi oyun arkadaşlarına birçok de gereksinim duymayan, belki de özünden diğer hiç kimseye güvenilmeyen bir hayat.

OTİZM, MÜEBBET SÜREN ZOR BİR SÜREÇTİR

Arslandoğan, “otizm, müebbet süren, farklı problemlerle dolu Yorucu bir süreçtir. Harici görüntülerinde normal insanlara yönelik fazlada bir farklılığı olamayan otizmli insanlara tanı koymak bazen çok zor olabiliyor. Zira bu konuyla alakalı tanı koyabilecek bir laboratuar testi yok. Dair profesyonel meydana gelen bireyler, farklı gözlemler inşa ederek ve aileye farklı sualler sorarak tanı koyabiliyorlar”diye konuştu.

OTİZM’DE YAŞAMSAL ZORLAŞTIRAN ETKENLER…

Otizm’de yaşamı zorlaştıran etkenlere değinen Arslandoğan, “Yüzde 70 zeka geriliği, içe kapanma, toplumsal meydanda yetersizlik, hiperaktive, hırçınlık, şahıslarla göz temasının pek nadir oluşu ya da hiç olmayışı, konuşma geriliği, farklı nesnelere karşın takıntılı olma hali, bazen epilepsi nöbetleri, ismi belirtildiğinde reaksiyon verilmemesi benzeri. Bazen kişisel başka yakıntılar de olabilir.Aslında bana yönelik otizm’li insanlar-kendi kozalarını ören kelebeklerdir. Bu bir şahsiyet hücreler de hayat hiç de kolay değildir”diye söyledi.

HAYATI BİRAZ EK OLARAK KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN REFLEKSOLOJİYLE TANIŞMAK…

Otizm hastalarının refleksoloji yolu ile yaşamlarının belli bir zaman ek olarak kolaylaşacağına vurgu yapan Arslandoğan; “Tüm bedene hükmeden, vücudun ana kumandası olarak bilinen beyni, böylelilikle hudut sistemini ilgilendiren bir iyileştirme şeklidir refleksoloji; Bilindiği benzeri vücud müthiş bir hudut ağıyla kaplıdır.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın