Sohbet'e Giriş

Orhan Gencebay’la arabesk tartışması


Orhan Gencebay’la arabesk tartışması

Fazıl Say, twitter’da “Sağır olduğum zaman ben de arabesk müzik dinlemenin keyfini doya doya çıkaracağım” diye yazdı; Orhan Gencebay, bu sözlere inanmak istemedi
Daha önce söylediği “Ülkemiz’yi terk edebilirim” izahı kocaman polemik oluşturan dünyaca populer piyanist Fazıl Say, evvelki zaman bir cümlesiyle yeniden dikkatleri üst kısmına çekti. Say, sosyal ağ sitesi twitter’da “Sağır olduğum zaman ben de arabesk müzik dinlemenin keyfini doya doya çıkaracağım” diye yazdı.

Say’ın sözleriyle alakalı düşünceleri sorulan Türk Müziği’nin ve arabeskin populer isimlerinden konuşan tek isim Orhan Gencebay oluyor. Gencebay Say’a toz kondurmadan şu şekilde konuştu: “Fazıl Say bizim amaçlı çok mühim bir sanatçıdır, çok değerlidir. Bu Şekilde absürt sapan sözler söyleyeceğini sanmıyorum. Bununla Birlikte arabesk müzik subjektiftir. Arabesk müziğin vatandaşlar aracılığıyla ne türlü tanımlandığını da anlamış değilim. Ben bu sözün onun aracılığıyla söylendiğine inanmak istemiyorum.” Görüşü sorulan İbrahim Tatlıses, yorum yapmadı, gülümsedi, Müslüm Gürses ise bu çeşit izahlarla ilgilenmediğini belirtti.

—–

Kategori
: Escort
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın