Sohbet'e Giriş

Odunu koysan seçilir ama hizmet verir mi

Odunu koysan seçilir ama hizmet verir mi

Bir kamu kurumuyla alakalı bilgi yaptığımız süre, o kurum, belediye, firma her neyse, yaptığı hatayı düzeltmeye çalışır ya da icraatının yanlış olmadığını anlatıp koruma gönderirdi. Bu savunma; o zamanlar bilişim bir sürü gelişmediği amaçlı mektupla, -o müessesede varsa-faksla olurdu..
Ya da ile alakalı bilgi çıkan müessesenin müdürü, belediyenin başkanı gazeteye ciro hakikat neyse anlatmaya çalışırdı. Vatandaşın şikayetini derdini ciddiye alır, düzeltme yöntemine gider ya da işin gazeteye aktarıldığı benzeri olmadığını söylerdi. Sorumluluktan kaçmazdı.Şimdilerde de bazıları gazetecilik inşa etmeye çalışıyor. Ama bazıları da bodoslama dalıyor. Tuttuğu, kendini ilişkin gördüğü tarafa yönelik davranıyor.

Keskin bir ayrışmayla ya övüyor ya da yeriyor. Belediyeye karşıysa sıkı tarafını görmeden tenkit ediyor, yanındaysa berbat icraatlarını hiç yazmıyor, ortalığı güllük gülistanlık gösteriyor. İktidardan yana değilse, hükümet müesseselerini vuruyor, hizmetlerini hiç görmüyor.Bu sebeple midir tam bilmiyorum… Hükümet kurumları ve belediyelerde bir ‘ciddiye almama tavrı’ görüyorum.İzmir’de iktidar meydana gelen muhalefet partisinin bir takım başkanları, oylarına ‘çantada keklik’ gözüyle baktığı vatandaşın meselelerine eğilmiyor.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın