Sohbet'e Giriş

New York’ta seksin az tarihi

New York’ta seksin az tarihi

Başlığa bakıp da, “Yazan sen olunca seksin tarihi elbette az olacak, yabancı ne olabilmektedir ki” filan diye espriler inşa etmeye çalışmayın.
Burada kritik bir araştırmacı gazetecilik inşa etmeye çalışıyoruz belli bir süre hürmet gösterin insana.
Hem bu konuya yalnızca pratikten yola çıkarak girmiyorum bir defa.
İnternette minik duyuruları yapan craigslist ile ilgili bir sürü ciddi bir argüman okudum, bu konuya o sebeple giriyorum sonuna civarı sabrederseniz siz de göreceksiniz aradaki bağlantıyı.
Dünyada ücret karşılığı seksin başkentidir New York. Ve bunun da bir sürü enteresan bir tarihi vardır.
Bu tarihin ciddi noktalarında öyle ki bir Zelig benzeri ben de vardım araştırmacı basın mensubu olarak gözlemledim ve değişime katkıda da bulundum. Başka Bir Deyişle bir bağlamda seyrettiği olaylara kendi dahil olan yepyeni gazetecilik akımının en güzel örneklerinden birini verdim. Seks ile ilgili basın mensubu gonzoluğunun piriyim ben.
1970’li senelerde her birşey sokaklarda herkesin gözü önünde olurdu.

Kadınlar yalnızca alıcı bulmak amaçlı sokakta olmakla kalmaz, bulduktan ardından işi de sokakta bitirirlerdi.
Büyük yazar William Burroughs esrarla kafayı bulmadığı ender günlerden birinde sokakta bu kadınları gördü ve ayık kafayla bunu rastlamak olanaksız diyerek nihayetinde çoğalış tamamıyla delirdiğine hüküm verdi.
Sonra birden çok girişimci insan Amerika’nın girişimci ruhlu insanlara verdiği özel ehemmiyeti de faydalanarak işleri ele aldılar. Sokaktaki kadınları yavaştan iç mekânlarda toplamaya başladılar. Böylelikle birden çok sene içerisinde kentin anında her tarafı minik minik ve evet çoğu da şirin meydana gelen genelevlerle dmeydana geldi. Öyle ki bu sabah Disney şirketinin sinemalarıyla dolmuş meydana gelen tanınmış 42’nci sokakta hata sonucu geneleve girmeden gezinmek olanaksız duruma geldi.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın