Sohbet'e Giriş

Mutluluğumuz Bile Drama

Mutluluğumuz Bile Drama

Ya ben bilemedim mutluluğu yazmayı ya da eleme bilenmiş kalemimin ucu… Sahilde tek fincan çay ve simitle kahvaltı inşa etmek mıdır mutluluk? Yoksa sevgilinin gözünün ta içerisine bakmak mı? Kimdir ki, içinde bulunduğu adrenalinin aynını sere serpe yazıp yaşatan. O vakit kırılır bilenmiş kalemimin ucu… Halbuki bağıra bağıra ağlatabilirim eleme heyeti cümlelerimi. Aşklarım yaprak olabilir, gözyaşım mürekkep, belli bir süre da sise bularım yaşanmışlığımı, bürünür ruhunuz eser karakterime, ağlarsınız.
Anılardır insanı büyüten, geride olan fakat unutulmahemen yan. Acı verici bazen, ya aynada saça düşen akın ruha yansıttığı çocukluğa ne dersiniz? Sanırım yaradılış sorunu drama yaşanmışlığımız. Yepyeni tek başlangıca hamle meydana gelen gülünesi ölüme bile ağlarız. Gözlerimizde birer okyanus taşırız, büyük damlalarla, isyana hazırlıklı bekleriz çoğu vakit. Sorsalar anlatacak mutlu olmak bulamayız, fakat eleme bilenmiştir yüreğimiz.
Biraz muhabbet etsek hemen yan komşuyla, dertleştik deriz. Sevgiliye aşkı gözyaşlarımızla anlam ederiz. Leyla, Mecnun, Kerem, Aslı, Ferhat, Şirin tanık sevdalarımız bile birer drama eser.

Aşkı çeşitlere ayırır ya karşılıksız yaşar ya da kavuşamayız. Başka Bir Deyişle o muhteşem adrenalini dahil olmak üzere rahatsızlık benzeri görürüz. Baştan sona mutlu olmak senaryosu yazılmış mıdır ki, Sinemaya alınsın. Büyük Ihtimal galasında drama oynar. Her olaya tek suçlu bulur görüntü yapıtların oyun kaptanlarını, gerçekte de benzer sanırız.

Kategori
: Anlamlı Deyimler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın