Sohbet'e Giriş

Modern ilkel

Modern ilkel

Özellikle gelişmiş Batı ülkelerindeki gençliği tesiri altına meydan bir “modern ilkel” hareketi var. Hele Justin Bieber’in de bunun için uyumlu dönüşüm yaşamasından ardından hareketin etkinliği ve taraftarı hayli arttı.
İlkel (primitive) toplumlarda vatandaşlar sebep inançları, sebep doğayla ilişkileri, gerekse yaşamsal ritüeller sebebiyle bizzat vücutları üst kısmına pekçok dönüştürücü işlem yaparlardı. Şunlar aralarında vücuda yapılmış var olan dövmeler, kulağa ve burna takılan küpeler ve vücudun bir takım noktalarına işaretler çizdirmek benzeri ritüeller vardı.
Fakir Musafar olarak malum Roland Loomis isimli bir birey var. O, çağdaş ilkel hareketin lideri olarak biliniyor. Bu hareketin temelindeki fikirlere dayanılarak yaratılan modada onun tesiri gözüküyor.

Son günlerde Manhattan’da alım satım amaçlı dolaşanlar, Baney’s isimli mağazanın önünden geçerken tam olarak şoke oldular. Bazıları reaksiyon gösterdi, bazıları ise camekandaki cansız mankenleri çocuklarına göstermemeye çalıştı. Zira o mankenler “modern ilkel” harekete uyumlu süslenmişlerdi.
Vücutlarını hemen hemen giysi benzeri kaplayan dövmeler, delinmiş yerlerden geçirilen zincirler ve halkalar da (fazla beden dönüşümü) vardı. Görünümleri alışık olmayanlar tarafından hayli korkunçtu. Ne var ki Justin Bieber’in bu hareketin ilkeleri doğrultusunda bizzat vücudun yaptıklarını hatırlayanlar, bu görünümü normal ve “gerçeğe uygun”olarak karşıladılar.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın