Sohbet'e Giriş

Metatam olarak, yüreklilik ve inançın


Metatam olarak, yüreklilik ve inançın

Rusya’da bu sene ikincisi tertip eden Beynelmilel Andrey Stenin Resimcilik Yarışması’nın Grand Prix hediyeyi sahibi İtalyan fotoğraf çeken kişi Danilo Garcia Di Meo’nun çalışmaları, dünyanın önde iştirak eden fotoğraf festivallerinden meydana iştirak eden Fotoİstanbul-2016’da sergileniyor.

Türkiye’den ve dünyadan 60 fotoğraf sanatçısını bir araya getiren Fotoistanbul Beynelmilel Fotoğraf Şenliği’nin üçüncüsü 1 Ekim’de başladı. 30 Ekim’e civarı sürecek Fotoistanbul-2016 şenliği alanında 60 sergi, 12 panel ve yuvarlak sehpa tartışması, altı ustalarla hasbihal toplantısı, 250’yi aşkın portfolyo değerlendirmesi ve kitap imzasını günleri düzenleniyor.
Danilo Garcia Di Meo’nun çalışmaların bulunduğu serginin küratörü Oksana Oleynik, beynelmilel bilgi ajansı ‘Rusya Bugün’ (Rossiya Segodnya) içerisinde Görüntü Projeler Kısmı yöneticiliği inşa ediyor. 2001-2007 senelerinde ‘Kommersant’ Yayınevi’nde fotoğraf editörü olarak personel Oleynik, daha daha sonra Snob projesinin Fotoğraf Servisi müdürlüğünü inşa etti. 2013-2014 senelerinde ‘Moskovskiye Novosti’ (Moskova Haberleri) dergi ve sitesinin fotoğraf servisi yöneticisi olarak da vazife yapan Oleynik, POYi yarışmasının ‘En sıkı dergi’ kategorisinde finale kaldı. Oleynik ‘Andrey Stenin. Arbede alanı’ ve ’75. yıldönümü. Tarih haberle başlar’ isimli kitapları da kaleme aldı.

Kategori
: Sohbet
Yazar
: admin
Etiketler
: ,

Sizde Yorum Yapın