Sohbet'e Giriş

Manisa mesirini Ülkemiz’de tadamadı, Brezilya’da yedi

Manisa mesirini Ülkemiz’de tadamadı, Brezilya’da yedi

İlki 1996’da tertip eden ve 17 yıldır de futbolun paydaşlarının katıldığı beynelmilel fuar meydana iştirak eden Soccerex Fuarı, bu yıl Brezilya’nın Rio de Janerio şehrinde inşa edildi. 5 kıtada tertip ettiği 30 fuar sebebiyle futbol endüstrisinin global öncüsü olarak tanımlanan Soccerex’e, Futbol Federasyonu da katılıp 2013’te Ülkemiz’de ifade edilecek U20 Hayat Futbol Şampiyonası’yla alakalı kamp yerlerini tanıttı; 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığımız amaçlı dayanak arandı. Şunlar beni pek ilgilendirmiyor. Normalde inşa edilmesi gerekenler.. Beni ilgilendiren tarafı, Brezilya’daki fuara damga vuran Manisa.. Fuara, Yıldırım Demirören başkanlığındaki kurulla dahil olan TFF Idare Heyeti azasi Manisalı Arif Koşar, ilini tanıtma fırsatını bir sürü sıkı kullandı. ‘Futbolun yalnızca futbol meydana gelmediği’ klasiği, bir defa ek olarak gerçeğe döndü. Rio de Janerio’ya Manisa’dan

bavullarla mesir macunu, üzüm, badem götüren Arif Koşar, en pek ulusal meydana iştirak eden kaleci Rüştü Rençber’i de yanına alıp Alex Deu Souza ile buluştu, kahvaltıda hediyesini verdi. Fenerbahçe’nin efsane adı Alex, “8 yıl Ülkemiz’de kaldım, mesirin tadına bakamadım.
Brezilya’da nasipmiş”diyerek kutuyu açıp mesir yedi. Sonrasında fuara dahil olan standları tek tek gezip şifalı mesiri ve Manisa’yı açıkladı. Benzer akşam Türk gecesine dahil olan dünyanın önde iştirak eden futbolcuları, sporcuları sahneye çıkıp yaptıkları konuşmalarda Manisa ve mesir macunu amaçlı teşekkür etti.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın