Sohbet'e Giriş

Madde bağımlılığına yepyeni terapi yöntemi

Madde bağımlılığına yepyeni terapi yöntemi

İstanbul Megakent Belediyesi Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Ev Başkanlığı’nca tertip eden “Dezavantajlı Bireylerde Ananesel ve Çağdaş Terapi Metotları ile Toplumsal Tedavinin Yeri” konulu sempozyumda, özürlü istihdamı, madde bağımlılığı, mesleksel eğitimler ile ananesel ve çağdaş terapi metotları ele alındı.

İstanbul Megakent Belediyesi’nden yapılmış olan izah etmeye göre, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle “İstanbul Toplumsal Darüşşifaları Dezavantajlı Grupların Rehabilitasyon Modellerinin Geliştirilmesi Projesi” alanında yaşama geçirilen sempozyum, Zeytinburnu Kazlıçeşme Kültür Merkezi ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde yapıldı.

Sempozyumda, 2 zaman süresince, özürlü istihdamı, madde bağımlılığı, mesleksel eğitimler ile ananesel ve çağdaş terapi metotları ele alındı.

Sempozyumun önce oturumuna başkanlık yapan Aile ve Toplumsal Siyasetler Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Önal İnaltekin, madde bağımlılığının toplumda her kesimi tehdit ettiğini ifade ederek, ailelere ve toplumsal etrafa madde bağımlılığıyla maçta kocaman görevler düştüğünü kaydetti.

Psikiyatrist Profesyonel. Dr. Ayhan Kalyoncu, madde bağımlılığı amaçlı özel bir şahsiyet yapısının olmadığını, herkesin madde bağımlılığında amaç olabileceğini belirterek, “Madde bağımlılığı fiziksel ve ruhsal tehlikelerinin yakınında AIDS, frengi, hepatit ve tüberküloz hastalıklarının yayılmasında da gösterişli oldu. Bonzai ve esrar bağımlılarının gözlerinin beyaz tabakası kıpkırmızıdır, göz bebekleri fazla kocaman ya da küçüktür. Koklayarak maddeyi almayanlar, şırınga izlerini saklamak için mevsime uymayan elbiseler giyer” ifadelerini kullandı.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın