Sohbet'e Giriş

Lil Wayne Kimdir


Lil Wayne Kimdir

Dwayne Michael Carter, Jr. (d. 27 Eylül 1982), oyun alanı/sahne isimiyle Lil Wayne, Amerikalı rapçi.Hot Boys ve Sqad Up adlı grupların eskiyen üyesidir. Annesi ve babası, Lil Wayne 2 yaşındayken boşanmışlar. Okulundaki bir müzik yarışmasından hediye almıştı ve 9 yaşındayken bir freestyle yapmış ve bu freestyle Birdman’in çok hoşuna gitmiştir. Bu vesileyle 12 yaşında iken Birdman’in bizzat kurmuş meydana geldiği Cash Money Records şirketine dahil olmuştur. Bununla Beraber Birdman, Lil Wayne’in vaftiz babasıdır.
Ünlü mecmua TIME aracılığıyla ‘Yaşayan En İyi Rapçi’ onurunu almıştır. ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI başkanı Barack Obama, populer müzik mecmuası Rolling Stone’a verdiği bir röpörtajda Lil Wayne dinleyicisi meydana geldiğini söylemiştir.

Yaklaşık 10 adet albüm projesi ve 25 adet mixtape projesi yer almaktadır. Bazılara yönelik Gossip adlı diss parçası sebebinden 50 Cent’in kariyeri düşüşe geçmiştir. 2008-2009 aralarında Young Money Entertainment adlı bir plak şirketi kurmuştur. Bu şirketten Drake ve Nicki Minaj adlı 2 süperstar çıkmıştır. MTV’nin 2007’de başlattığı MTV Annual Hottest MC List’de o yıl 1. olmuştur, 2008’de 3., 2009’da 2. ve 2010 senesinde 7. olmuştur. 7 olması dahi kocaman bir muvaffakiyet olarak görülmüştür. Zira, o yıl içinde hapisteydi. Bununla Beraber o yıl hapiste meydana gelmesine nazaran, o yıl arasında 20.000.000 $ kazanması iyice ses getirmesine gerek olmuştur. 2010 Mart ayından bu yana ruhsatı olmayan tabanca transfer suçundan; 8 ay yatmıştır ve 1 ay hücrede tutulmuştur. Rolling Stone aracılığıyla en fazla tur verici rapçi seçilmiştir ve I’m Still Music Tour 2 ile beraber 54.000.000 $ hasılat yakalamıştır. NBA aracılığıyla iştirak eden izah etmeye görede bizzat biletleri dahi bu civarı satmıyormuş.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın