Sohbet'e Giriş

Kuştepe’de otel dikiyor

Kuştepe’de otel dikiyor

Mesleğini soranlara ‘Profesyonel atçıyım’ diyen ve 2006’da 4 milyon dolara S Beynelmilel Binicilik Merkezi’ni açan Sabancı Holding Idare Heyeti Azasi Sevil Sabancı, şimdi turizme sevdalanmıştı. Merhum Sakıp Sabancı’nın minik kızı meydana gelen Sevil Hanım; ablası Dilek Hanım ve kuzeni Demet Sabancı Çetindoğan benzeri otelciliğe soyunmaya hüküm verip SS Otelcilik isimiyle bir firma kurmuştu. Sevil Hanım’ın önce oteli amaçlı Kuştepe’de bir koltuk bulduğunu öğrendim. Üstelik Sevil Hanım, otelinin inşaatı amaçlı önce kazmayı da vurmuş.
Bireysel otel yatırımlarıyla değinen Sabancı Ailesi’nden Dilek Sabancı, Çeşme’de 250 milyon liralık Four Seasons otelinin temelini atmıştı. Pera Palace’ın da sahibi meydana gelen kuzeni Demet Sabancı Çetindoğan, Mart ayı içinde da arazisi ile 180

milyon dolara malolduğu söylenen St. Regis’i faaliyete açmıştı. İlk otelinin arazisini Kuştepe’de bulan ve Geçen haftalarda inşaatını başlatan Sevil Hanım’ın oteli ise ek olarak mütevazı bir paraya eşya olacakmış; 34 milyon liraya… Sevil Hanım; biri 14, ötekisi 21 kat yüksekliğinde iki kuleden oluşacak meydana gelen otelinin işletmesini kime verecek bilmiyorum fakat, Sabancı Grubu’nun 4 otelini işleten Hilton olması kuvvetle muhtamaç. Atçılıktan ardından otelciliğe sevdalanan Sevil Hanım, inşallah oldukça başarılı olabilir.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın