Sohbet'e Giriş

Küçük mekanlar amaçlı dekorasyon fikirleri ile ilgili yararlı bilgiler

Küçük mekanlar amaçlı dekorasyon fikirleri ile ilgili yararlı bilgiler

Küçük mekanları kocaman ferah görünümünü ele geçirmek mümkün,bunun amaçlı temel tavsiyeler ;
Minik Mekanlar: Bir çok birey minik mekanları açık renklere boyarsanız daha kapsamlı görünür diye bir hataya düşerler. Daha ferah olacağı doğrudur ama daha kapsamlı görüneceği manasına gelmez. Tuhaf gelebilir fakat minik mekanlar koyu renklere boyanarak daha kapsamlı görünürler. Koyu renkler tavan birleşim yerlerinin, tavan çizgilerinin ve köşelerin daha az idrak edilmesini sağlayarak daha kapsamlı bir alanmış benzeri görünmesini sağlarlar. Koyu nitelik boyanmış mekanlarda lokal aydınlatmalar mekanın daha hacimli görünümünü olanağı sağlar.

Alçak Tavanlar: Duvar ve tavan rengini benzer ya da birbirine çok yakın renklere boyamak duvar ve tavan birleşimlerinin daha az idrak edilmesini sağlayarak daha dik görünüm olanağı sağlar. Alçak tavanlı mekanlarda lambaderler faydalanarak tavanı aydınlatmakta güzel bir fikirdir. İç Mimar Jan Showers’a yönelik de minik mekanları açık renklere boyamak o mekanı mucizevi biçimde büyütmeyecektir. Koyu renkler faydalanarak daha içten, zengin ve dram dolu görünümlü mekanlar yaratabilirsiniz. Dekorasyon perdelerini ne civarı yukarıdan asarsanız tavanınız o civarı dik görünecektir.
Nitelik kombinasyonlarını unutmayın. Evinizi dekore ederken değiştiremeyeceğiniz parke, yüzey vb. sahalar var ise onlara sadık kalmaya çalışın.
Minik pencereli alanlar: Hanede fazladan pencere varmış ve ev fazladan aydınlanmış benzeri inşa etmek amaçlı aynalardan yararlanmak gerekir. Aynalarda aynı pencereler benzeri derinlik yaratırlar ve ışığın çoğalmasını sağlayabilirler.
Az olsun öz olsun diyerek bütçenin mühim meydana geldiği vaziyetlerde mekan dekorasyonunda çok pek lüzumsuz parça ile süslemek mahaline benzer bütçe ile bir ve güzel duracak şeylerin seçimini vurgulamış.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın